ABC laminowania włosów

Jeśli marzysz o lśniących, zdrowych włosach, warto spróbować laminowania. Jest to prosty sposób, który można sprawdzić nawet we własnym domu.

Jakie są korzyści z laminowania włosów?

Laminowanie polega na pokryciu włosów ochronną warstwą białkową, która zapewnia regenerację i wygładzenie zniszczonych kosmyków. Jeśli zauważasz u siebie rozdwojone końcówki, brak połysku, lub złą kondycję włosów (np. po rozjaśnianiu), warto rozważyć zastosowanie tej metody. Nawet po jednym zabiegu można zaobserwować znaczną różnicę. Po laminacji, na pierwszy rzut oka widoczny jest przede wszystkim piękny połysk i gładkość. Efekt ten powodowany jest przez wypełnienie odstających łusek, które ulegają niszczeniu podczas suszenia włosów suszarką, używania prostownicy itp. W przypadku puszenia się i odstawania niesfornych pasm, również warto wypróbować działanie laminacji. Ten sposób na poprawę stanu włosów nie tylko dodaje walorów estetycznych, ale chroni również przed niekorzystnymi czynnikami mechanicznymi, warunkami pogodowymi i wysoką temperaturą używanych urządzeń. Ponadto metodę można bez problemu stosować w domu oszczędzając sporą ilość pieniędzy, ponieważ w salonach fryzjerskich nakładanie keratyny (czyli tak naprawdę laminowanie) jest kosztowną usługą, na którą nie każdy jest w stanie sobie pozwolić.

Jak wykonać zabieg w domu?

Zabieg jest zaskakująco prosty, a potrzebne materiały są szeroko dostępne. Nie jest to też czynność wymagająca dużej ilości czasu. Najważniejszym, głównym składnikiem, dzięki któremu uzyskasz cudowny efekt, jest zwykła galaretka, którą kupisz w każdym sklepie spożywczym. Jak wiadomo, znajduje się w niej żelatyna, czyli wspomniane wcześniej białko. To właśnie jego duże cząsteczki tworzą powłokę ochronną i regenerującą. Jest kilka sposobów na wykonanie zabiegu, ale podstawowa zasada polega na nałożeniu powoli gęstniejącej galaretki (jeszcze płynnej) na wilgotne, umyte włosy i odczekaniu 15–20 min, do wchłonięcia. W zależności od sposobu, używa się różnych dodatkowych środków: masek emolientowych, serum, olejów itp. Każdy może więc wybrać odpowiedni dla siebie wariant domowej laminacji, a wszystkie zapewniają satysfakcjonujące efekty. W celu zapoznania się ze szczegółowym opisem całego procesu i jego działania, warto zajrzeć na blog Mydlarni Cztery Szpaki. Bardzo szeroko i dokładnie opisane jest tam laminowanie włosów i inne przydatne ciekawostki oraz porady dotyczące urody oraz kosmetyków. Z pewnością pomoże to w uzyskaniu przydatnej wiedzy dotyczącej samodzielnego wykonania zabiegu, jak też zadbania o swoje ciało. Poza tym, w Czterech Szpakach można znaleźć naturalne produkty kosmetyczne, które nie zawierają chemii szkodliwej dla organizmu.

Jak widać, nie trzeba poświęcać mnóstwa czasu, produktów oraz środków finansowych, aby włosy wyglądały pięknie, a także były w bardzo dobrym stanie. Efekty domowego laminowania utrzymują się dość długo, jednak niewskazane jest powtarzanie zabiegu częściej, niż co dwa lub trzy tygodnie. Należy obserwować i uważać, żeby pasma nie uległy przeproteinowaniu. Warto zastanowić się nad wypróbowaniem tego sposobu pielęgnacji swoich włosów, gdyż przy minimalnym wkładzie pracy daje satysfakcjonujące rezultaty.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest