Początki treningu i suplementacji – doradzamy !

Od dziś, od teraz, wielkie postanowienia, plan działania, rozpisany trening. Tak, dziś zaczynamy walkę o lepszą i zdrowszą sylwetkę!

Brzmi znajomo, ale czy to jedyna, słuszna droga? Niekoniecznie. Pamiętajmy, że walka o zdrowie i równowagę organizmu jest bardziej złożona. Dlatego też, oprócz aktywności fizycznej ważna jest dieta i ewentualna suplementacja.

Większość witamin i wartości odżywczych znajdziemy w produktach, które codziennie spożywamy. Nadmierne zjadanie wszystkiego co można kupić w sklepie dla sportowców nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z siłownią. Gdybyście jednak bali się iż nie wszystko dostarczone jest w poprawnej ilości – zerknijcie na naszą listę. Podpowiemy wam co suplementować podczas początkowych treningów, tak by usprawnić proces nabierania masy, albo odchudzania się.

Magnez

Dziennie osoba dorosła musi dostarczać ok 420mg magnez. Jeśli postanowimy trenować – będziemy potrzebować go więcej. Magnez odgrywa ważną rolę w metabolizmie mięśnia szkieletowego, dlatego jego niedobór wpływa negatywnie na wydolność organizmu podczas aktywności fizycznej. By uniknąć drżenia mięśni, bolesnych zakwasów, długiego zmęczenia czy skurczów podczas ćwiczeń powinniśmy postawić na magnez rozpuszczalny czy w formie tabletek. Dodatkowo warto do swojej diety dorzucić parę orzechów, brokułów czy bananów.

Kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6

Reduktor stanów zapalnych w organizmie. Wszelkie kontuzje, stany zapalne stawów czy ścięgien to ogromny wróg każdego trenującego. By uniknąć na wstępie tego typu doświadczeń i nie zniechęcić się na długie lata proponujemy suplementację tych kwasów. Dodatkowo Omega 3 wpływa pozytywnie na poziom cholesterolu oraz sprawność naszego serca.
Opisywane kwasy znajdziemy w formie tabletek, a także np. w rybach.

Kreatyna

Wspomagacz dla Twojej masy mięśniowej. Jeśli szybko się poddajesz bez widocznych rezultatów – kreatyna pomoże ci sprawniej osiągnąć zamierzony cel. Dodatkowo uodparnia na zmęczenie, więc możemy trenować dłużej, oraz poprawia wydolność organizmu ( nawet o 15%).

Chrom

Nazywany potocznie “pierwiastkiem fitnessu”. Jego działanie jest tak szerokie, że można by było napisać o nim oddzielny materiał. Po pierwsze, chrom pełni ważną rolę w rozkładzie węglowodanów, tłuszczy i białek. Wspomaga działanie insuliny, dzięki czemu organizm lepiej reaguje na dostarczone węglowodany. Po drugie, chrom wspomaga odchudzanie poprzez redukcję tkanki tłuszczowej oraz pomaga w budowaniu tkanki mięśniowej. Znajdziemy go w zbożach, owocach morza i oczywiście w suplementach diety.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest