Pyłek pszczeli – sprawdzamy jego właściwości, cenę i dostępność

Produkt zbierany i przetwarzany przez pszczoły ma w sobie tyle atrybutów, że staje się coraz bardziej ceniony również przez człowieka. Jest to jeden z najlepiej działających na nasz organizm produktów pszczelich, posiadający dużo witamin, tłuszczy, białek i składników odżywczych. Jest uznawany za ważniejszy składnik suplementów diety. Jakie są jego inne właściwości? Dlaczego powinniśmy się do niego przekonać? Zobaczcie sami!

Pyłek pszczeli – właściwości

Jest skarbnicą minerałów, enzymów i aminokwasów. Na początku jesieni warto zwrócić szczególną uwagę na nasz organizm i zwiększyć jego odporność, w tym pomoże nam właśnie on. Ze względu na swoje wartości przeciwdrobnoustrojowe, bakteriobójcze oraz przeciwgrzybiczne. To świetny dodatek do zdrowego odżywiania, często wykorzystywany przy różnego rodzaju dolegliwościach. Możesz się zdziwić jak wiele może zrobić! Swoje działanie odnalazł w:

 •  zwiększaniu liczby czerwonych krwinek oraz poziomie żelaza przy leczeniu anemii
 •  wspomaganiu pamięci i koncentracji
 •  reguluje pracę systemu trawiennego, reguluje ośrodek głodu w mózgu, hamuje lub napędza nasz apetyt, przywraca organizm do równowagi, wpływa na jego detoksykację, walczy z substancjami toksycznymi
 •  zapobiega rozwojowi chorób serca oraz naczyń krwionośnych
 • optymalizuje poziom cukru we krwi
 • wspomaga ciało w celu zwiększenia siły i wytrzymałości
 • przyjazny w zmaganiu się z różnymi alergiami
 • zmniejsza nerwowość, obniża stres oraz rozdrażnienie
 • oparzeniach i ciężko gojących się ranach
 •  działa również pozytywnie na skórę – jako maseczka może poradzić sobie z trądzikiem, przebarwieniami a nawet zmarszczkami, skóra po nim wygląda na odżywioną i zregenerowaną, dlatego cenią go również kosmetyczki
 • poprawia ostrość widzenia
 •  pomaga w leczeniu prostaty, hamuje chorobę lub zmniejsza możliwość występowania nawrotów
 • wspomaga leczenie stanów pozawałowych, nadciśnienia, ograniczanie miażdżycy, zmniejsza poziom „złego” cholesterolu

Pyłek pszczeli – cena

Ważnym aspektem przy kupnie jest to by nie był on w jednolitym kolorze. Ziarenka powinny różnić się między sobą, wtedy mamy pewność, że był on odpowiednio przechowywany i możemy być przekonani o jego działaniu. Jest on ogólnodostępny w Internecie. Ceny to około 60 zł za kilogram. Jeśli mamy taką możliwość, warto zgłosić się do pszczelarza, u którego zapewne kupimy za mniejszą kwotę i z „pierwszej ręki”. Zazwyczaj, w takim przypadku sprzedawany jego on w słoikach po 20-30 zł. Nie ma większego problemu z jego dostępnością, zazwyczaj rolnicy dają ogłoszenia w różnych portalach. Być może znajdziesz nawet kogoś ze swojego miasta, wtedy będziesz miała okazję do sprawdzenia produktu osobiście.

Pyłek pszczeli – opinie

Krąży wokół niego wiele kontrowersji ze względu na wszechstronne działanie, ciężko nam uwierzyć, że produkt mający tak szerokie zastosowanie faktycznie działa. Są to zazwyczaj opinie osób, które jeszcze nie zaczęły nim kuracji. Możemy przeczytać również o tym, iż jego smak jest dość specyficzny, ale pomaga. Kobiety spierają się na temat najlepszej przyswajalności by mieć więcej energii. Większość ludzi informuje, iż powinno się go namaczać w wodzie do 40 stopni na noc lub po prostu rozdrobnić wtedy możemy poznać jego właściwości w pełni. Ciężko spotkać się z opinią, że nie działa wcale. Na każdego działa jednak w różnym stopniu. Najczęstszą zmianą jaką zauważamy jest poprawa kondycji, leczenie przeziębień oraz lepsze samopoczucie. To chyba wystarczające dowody na to, że jego zalety nie są jedynie mitem. Warto również sprawdzić czy nie jesteśmy na niego uczuleni, ponieważ może to skutkować takimi konsekwencjami jak np. bóle brzucha. Dzienna dawka to ok. 20 g (4 łyżeczki) dziennie dla osoby dorosłej a dla dzieci 10 g. Nie należy dawać go dzieciom poniżej 3 roku życia.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *