Orzechy pekan – wartości odżywcze, właściwości i kalorie

‘Orzech zbyt twardy do zmiażdżenia w dłoni’, tak orzechy pekan nazywali Indianie. Jak sama nazwa wskazuje orzech posiada bardzo twardą skorupę, jest zbliżona grubością oraz kształtem do, najbardziej znanego – orzecha włoskiego. Ta odmiana coraz częściej jest wybierana, ze względu na swoje właściwości oraz łatwą dostępność.

Jak każdy orzech jest, produktem wysokokalorycznym, a zarazem bardzo zdrowym. Korzystanie, urozmaicić nim, swoją dietę. Nie zapominajmy jednak, że w stu gramach tego produktu, mieści się aż siedemset kalorii. Idealnie nadaje się do owsianki bądź, jako dodatek do ciastek zbożowych.

Orzechy pekan – właściwości

Ten gatunek może poszczycić się niejedną zaletą. Dzięki niemu, zachowujemy witalność, a także możemy cieszyć się młodością przez wiele lat. Wzmacnia naszą skórę, włosy i paznokcie, nadając połysk oraz twardość. Jest także stosowany w leczeniu chorób nowotworowych, dzięki występowaniu dużej gamy antyoksydantów. Jego bogaty skład skutecznie obniża poziom cholesterolu we krwi, wzmacnia odporność organizmu oraz usprawnia pracę układu krążenia.

Jeśli więc, zmagasz się z nadciśnieniem, obawą przed ryzykiem wystąpienia nowotworu czy nadwagą, koniecznie włącz do swojej diety ten mały owoc drzewa orzechowego. Posiada delikatny oraz lekko słodkawy smak, więc, smakuje większości osób. Jeśli jednak nie przypadnie Ci do gustu, możesz go zmielić i dodawać do różnych potraw, zapewniam Cię, że jego smak nie będzie wyczuwalny.

Orzechy pekan – cena

Ogółem ich cena waha się za jeden kilogram od, siedemdziesięciu do osiemdziesięciu złotych. W sklepie raczej możemy spotkać paczki maksymalnie do pięciuset gramów, w cenie około pięćdziesięciu złotych. Każda z cen jest zależna od danego producenta oraz kraju pochodzenia.

Orzechy pekan – gdzie kupić?

Zasadniczo ten produkt możemy nabyć w większości supermarketów, ale także zamówić przez Internet. Osobiście polecam tę drugą opcje, gdyż przy zakupie większej ilości, często możemy dostać chociażby darmową dostawę. Jedną z najlepszych stron jest – coś dla zdrowia.pl, a producentem, BadaPack. Standardowo orzechy znajdziemy także w takich sklepach jak – Piotr i Paweł, Alma oraz Lidl. Polecam je ze względu na dobrych producentów. Zwróć koniecznie uwagę na skład, aby mieć pewność, że nie zostały ‘udoskonalone’ niepotrzebnymi substancjami.

Mam nadzieje, że ten artykuł przekonał Cię do tego, aby wzbogacić swoja dietę o orzechy pekan. Nie zapominaj o tym, że ich nadmiar nie jest wskazany dla Twojego organizmu, zachowaj zdrowy rozsądek i delektuj się ich smakiem.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest