Cellulit jak się go pozbyć domowymi sposobami?

Cellulit to defekt kosmetyczny, który dotyka prawie każdą kobietę. Jest to całkiem normalny problem, który można wyleczyć. Według badań cellulit występuje u ponad 90% kobiet na całym świecie. Nie ma zależności, może pojawić się zarówno u osób otyłych, kobiet w ciąży czy bardzo szczupłych osób. Warto zadbać o partie objęte cellulitem, zwłaszcza ze względu na zbliżające się lato.

Czym jest cellulit?

Cellulit jest to nierównomierne rozłożenie się tkanki tłuszczowej i wody, co skutkuje wybrzuszoną i nierówną powierzchnią skóry, która przypomina skórkę pomarańczy. Skóra traci jędrność, jest pofałdowana i zgrubiała. Najczęściej cellulit pojawia się na pośladkach, udach i brzuchu. Istnieje wiele odmian, należy jednak pamiętać aby nie pomylić cellulitu z cellulitisem. Ten drugi to choroba skórna, która wymaga leczenia antybiotykami.

Rodzaje cellulitu

  • cellulit wodny bardzo często spotyka kobiety, które wcale nie mają problemu z nadwagą. Ten rodzaj cellulitu jest związany z nadmiernym gromadzeniem się wody. Może być spowodowany zaburzeniem gospodarki hormonalnej, dlatego często pojawia się u dziewczyn w okresie dojrzewania czy kobiet w ciąży. Cellulit wodny jest najłatwiejszy do usunięcia. Najczęściej wystarczy odpowiednia dieta i ćwiczenia, aby pozbyć się problemu. Głównym jego sprzymierzeńcem jest sól, dlatego warto zadbać o jej ograniczenie. Wzbogacić dietę o owoce, warzywa, orzechy, ryby, a ograniczyć spożywanie wędlin czy serów. Bardzo ważne jest także picie dużej ilości wody, która oczyszcza organizm.
  • cellulit tłuszczowy, jest już trudniejszy do zwalczenia i najczęściej pojawia się u osób, które mają problemy z nadwagą lub takich, które nagle przybrały na wadze. Ten rodzaj cellulitu jest widoczny przez nieestetycznie wyglądające grudki, a także sprawia ból przy ucisku skóry. Pierwszym krokiem do jego pozbycia się jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Należy zacząć od odpowiedniej diety oraz wprowadzić aktywność fizyczną. W tym wypadku prawdopodobnie nie obejdzie się bez pomocy zabiegów pielęgnacyjnych.

Domowe sposoby na pozbycie się cellulitu

  1. W przypadku cellulitu wodnego jak i tłuszczowego najważniejsze jest wprowadzenie zmian w swojej codziennej diecie. Ograniczenie soli, picie dużej ilości wody to pierwsze kroki do sukcesu. Do diety powinno się dodać więcej ryb, owoców, warzyw, a także przypraw, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej czyli imbir i kurkuma.
  2. Aktywność fizyczna to kolejny krok w walce z cellulitem. Najlepiej zdecydować się na bieganie, pływanie, jazdę na rowerze, wspinaczkę górską lub regularne zajęcia fitness.
  3. Ważne jest także zadbanie o skórę od zewnątrz. Mowa tutaj o stosowaniu kosmetyków wspomagających redukcję cellulitu. Krem na cellulit oraz regularne masaże podczas jego aplikacji na pewno poprawią kondycję skóry. Dobrym sposobem jest także naprzemienny prysznic. Najpierw zimna, a poźniej ciepła woda. Poprawia to krążenie krwi. Warto także zainwestować w szorstką gąbkę lub rękawicę. Dodatkowo 2 razy w tygodniu dobrze jest zrobić peeling całego ciała, dzięki temu składniki aktywne zawarte w kremach antycellulitowych wnikną głębiej w komórki skóry.
  4. Pomocne będzie odrzucenie obcisłych ubrań jak np. spodnie rurki czy bardzo obcisłe rajstopy i pończochy. Za małe i zbyt obcisłe ubrania utrudniają krążenie krwi.

Cellulit, zwłaszcza tłuszczowy, warto potraktować profesjonalnymi zabiegami kosmetycznymi. Kiedy w przypadku cellulitu wodnego, powinna wystarczyć sama aktywność fizyczna, to niestety cellulit tłuszczowy wymaga większej pracy.

Najczęściej wykonywane zabiegi na cellulit

  • karboksyterapia czyli kontrolowane wprowadzenie podskórnie dwutlenku węgla, który przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz poprawia metabolizm.
  • endermologia to wykorzystanie głowicy, która zasysa skórę, wykonując w ten sposób jej masaż. Zabieg poprawia krążenie, działa przeciwobrzękowo oraz wzmacnia włókna kolagenu i elastyny.
  • body wrap to zabieg ujędrniający, podczas którego smaruje się ciało specjalnymi produktami zawierającymi składniki pobudzające krążenie, a następnie owija ciasno folią. Zabieg działa przeciwobrzękowo oraz ułatwia spalanie tłuszczu.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest