Trening Kayla Itsines – zasady, efekty i opinie

Kayla Itsines to kobieta, która pasją do sportu i zdrowego stylu życia motywuje tysiące kobiet na całym świecie do dbania o zdrowie i sylwetkę. Trenerka udostępnia swoje treningi i zestawy ćwiczeń w internecie oraz udziela innym wielu cennych wskazówek niezbędnych do osiągnięcia celu, jakim jest zdobycie wymarzonej sylwetki. Kayla udowodniła, że przez okres od 6 do12 tygodni można pozbyć się zbędnego tłuszczu i diametralnie zmienić swoje ciało.

Kayla Itsines kim jest i co robi?

Kayla Itsines urodziła się w 1991 roku w Australii. Przygodę ze sportem rozpoczęła w 2008 roku, gdy rozpoczęła szkolenie na trenera personalnego w Australian Institute of Fitness. Następnym krokiem w jej karierze było podjęcie pracy w centrum szkoleniowym. To właśnie tam podczas prowadzenia zajęć z klientkami, Kayla zauważyła, że większość z nich ma bardzo podobne kompleksy. Kobiety skarżyły się na wewnętrzną część swoich ud, zbyt krągłe brzuchy i masywne ramiona. W efekcie Itsines zaczęła układać własne, innowacyjne plany treningowe dostosowane do potrzeb jej klientek. Kolejnym krokiem była rezygnacja z pracy w centrum szkoleniowym i założenie własnej firmy, której głównym celem była pomoc wszystkim kobietom w osiągnięciu wymarzonej figury bikini.

Kayla Itsines – początki kariery

Plany treningowe autorstwa Kayli okazały się strzałem w dziesiątkę. Miliony klientek na całym świecie przeszło niesamowitą metamorfozę dzięki jej ćwiczeniom i autorskiej diecie. Działalność tej młodej, australijskiej trenerki na rzecz promowania zdrowego i aktywnego stylu życia została zauważona i doceniona przez szerokie grono odbiorców, między innymi przez firmę E&Y, od której trenerka otrzymała nagrodę za swoje osiągnięcia. Informacje o jej skutecznych i efektywnych treningach zaczęły rozprzestrzeniać się w zadziwiającym tempie, a liczba zagorzałych zwolenników rosła z każdym dniem.

Kayla Itsines zaczęła udzielać się na Instagramie oraz założyła stronę internetową i bloga, na które regularnie wrzuca zdjęcia swoje i swoich podopiecznych, aby stale motywować wszystkich śledzących jej poczynania do walki o piękne i zdrowe ciało.
Aktualnie Kayla Itsines ma 9,5 miliona obserwatorów na swoim Instagramie, a na jej portalach społecznościowych oprócz sporej dawki inspiracji można znaleźć również mnóstwo ciekawych wskazówek dotyczących dbania o sylwetkę. Na stronie internetowej trenerki istnieje możliwość wykupienia dostępu do wielu płatnych planów treningowych, ale są tam również pomoce, które można nabyć zupełnie za darmo. Oczywiście na YouTube także znajdziemy filmiki z instruktażami Kayli, na których osobiście prezentuje różne ćwiczenia ze swoich autorskich programów treningowych.

Kayla Itsines – ćwiczenia i plany treningowe

Kluczem do sukcesu w walce o zgrabne, umięśnione ciało według Kayli jest systematyczność i spójność w działaniu. Kierując się tymi zasadami należy wybrać jeden określony wzór, dzięki któremu osiągniemy wymarzone rezultaty. Jej trening polega na wykonywaniu ściśle rozpisanych zestawów ćwiczeń (3 razy w tygodniu). Każdego dnia angażujemy inne partie mięśni swojego ciała, a w dni wolne dodatkowo wykonujemy ulubione ćwiczenia cardio (np. basen lub jogging).

3695 kayla itsines

Najpopularniejszy plan treningowy Kayli Itsines nazywa się Bikini Body Guide. Obecnie trenerka ma na swoim koncie już trzy książki promujące aktywny tryb życia. Ćwiczenia przez nią zalecane wykonuje się z wykorzystaniem takich akcesoriów sportowych jak hantle, piłka lekarska czy skakanka. Poza tym w skład jej programu treningowego wchodzą ćwiczenia angażujące mięśnie we wszystkich partiach ciała, takie jak: wyskoki, brzuszki, plank, przysiady sumo, rowerek w pozycji leżącej na plecach i wspinaczka górska. Zgodnie z planem treningowym co tydzień należy zwiększać intensywność oraz liczbę wykonywanych serii. Itsines zaleca równocześnie wykonywanie ćwiczeń w jednym tempie, dopasowanym do indywidualnej kondycji fizycznej.

Kayla Itsines — dieta

Według Kayli Itsines kluczem do uzyskania i utrzymania zgrabnej sylwetki oprócz odpowiedniej aktywności fizycznej jest także odpowiednio zbilansowana, niskokaloryczna dieta. Trenerka stanowczo odradza głodówki i zachęca do spożywania pięciu posiłków w ciągu dnia ( trzy pełnowartościowe i dwie przekąski) składających się ze świeżych, nieprzetworzonych produktów. Dodatkowo trenerka zaleca picie dużej ilości płynów, przede wszystkim niegazowanej wody z dodatkiem soku z cytryny i miętą w celu odpowiedniego nawodnienia organizmu. Kayla suplementuje się wyłącznie preparatami witaminowymi, gdyż uważa, że wszystkie wartości odżywcze możemy czerpać bezpośrednio ze zdrowego pożywienia.

Kayla Itsines to jedna z obecnie najpopularniejszych trenerek fitness, której programy treningowe zyskały rzeszę zwolenników na całym świecie. Swoimi rewelacyjnymi książkami, a przede wszystkim przewodnikiem Bikini Body Guide (BBG), zainspirowała miliony kobiet do pracy nad swoim wyglądem. Jej autorski trening okazał się dla nich niezastąpionym narzędziem w walce o piękne ciało, pewność siebie i zmianę dotychczasowego stylu życia.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest