Algi morskie – pochodzenie i znaczenie

Każda osoba, która dba o swoje zdrowie i wygląd, pewnie niejednokrotnie już słyszała o algach morskich. Są one coraz bardziej popularne nie tylko w salonach kosmetycznych, ale także coraz częściej polecane przez lekarzy pierwszego kontaktu.

Czym są algi morskie, skąd pochodzą, w jaki sposób pomagają?

Algi morskie, popularnie zwane glonami, należą do grupy wodorostów. Są stosowane od wielu lat, szczególnie przez ludy starożytne, które chętnie wykorzystywały ich prozdrowotne właściwości. Algi naturalnie można znaleźć w środowisku morskim oraz w bardzo wilgotnych miejscach lądowych.

Jakie właściwości mają algi morskie?

Algi przede wszystkim stanowią doskonałe źródło mikroelementów, ponieważ zawierają nawet 20 razy więcej minerałów niż rośliny lądowe. Niektóre są tak cenne, że nawet potrafią usunąć z organizmu substancje radioaktywne. Dlatego bardzo często wyciągi z alg są stosowane w suplementach diety.

Algi jako składnik wielu kosmetyków

Algi są też stosowane w celu upiększenia skóry. Przede wszystkim mają doskonałe właściwości nawilżające i odżywcze, a przy tym są zalecane dla każdego typu cery – nawet bardzo młodej, ponieważ działają skutecznie, ale delikatnie.

Różne rodzaje preparatów kosmetycznych algami

W salonach kosmetycznych można też korzystać z profesjonalnych zabiegów z algami, które stosuje się zarówno na skórę twarzy, jak i ciała. Tutaj warto wymienić kilka rodzajów alg, czyli algi zielone, żółte, białe i różowe. Maseczki z alg zielonych są zalecane przede wszystkim do skór trądzikowych i potrzebujących silnej detoksykacji, z alg żółtych do skór wymagających silnej regeneracji i odżywienia, różowych – skór przesuszonych, posiadających zmarszczki i wymagających dogłębnej rewitalizacji, białych – skór delikatnych.

Jeżeli interesuje Cię do czego jeszcze można wykorzystać właściwości alg morskich, to przeczytaj także nasz kolejny artykuł:

https://poznajsienatluszczach.pl/2017/02/23/algi-morskie/.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest