Zakłady bukmacherskie – kto z nich korzysta i na czym polegają?

Zakłady bukmacherskie to jedna z najbardziej popularnych rozrywek w historii ludzkości. Literatura z najbardziej zamierzchłych czasów wspomina o zakładach jako wręcz części instynktu człowieka do podejmowania ryzyka: postawienia pieniędzy lub wartościowego przedmiotu w nadziei na wygranie czegoś więcej. Pewien pisarz powiedział nawet, że pieniądze wygrane są lepsze, niż pieniądze zarobione. W zamian za minimum wysiłku każdy może wzbogacić się dzięki udanemu rzutowi kostką albo szczęśliwie otrzymanej karcie.
Zakłady bukmacherskie to rodzaj zakładów wzajemnych, w których należy przewidzieć wynik spotkania sportowego. Zakłady bukmacherskie przyjmowane są przez osobę zwaną bukmacherem lub przez przedsiębiorstwo bukmacherskie. W zależności od rezultatu spotkania zakład może być wygrany, wygrany w połowie, przegrany, przegrany w połowie lub zwrócony. Wysokość ewentualnej wygranej zależy od ustalonego przez bukmachera kursu na dany wynik, obowiązującego w momencie zawarcia zakładu.

W branży bukmacherskiej możemy wyróżnić 5 podstawowych rodzajów kursów:

  • dziesiętne
  • ułamkowe
  •  amerykańskie
  •  indonezyjskie
  • malezyjskie

Tak naprawdę kursy bukmacherskie służą dwóm celom – wyrażeniu prawdopodobieństwa na zajście jakiegoś wydarzenia oraz oszacowaniu potencjalnej wygranej, remisu bądź przegranej. Jak liczyć kursy bukmacherskie? Wszystko, zależy od tego, co tak naprawdę gracz chce z nich odczytać. Istnieją dwie opcje:

  • wyczytanie potencjalnej wygranej – które jest zdecydowanie łatwiejsze, ponieważ kursy mogą dać odpowiedź na pierwszy rzut oka.
  • prawdopodobieństwo wygranej – pierwsze wrażenie może być mieszane, ponieważ to odrobinę trudniejsze zadanie. Jednak tak jak wszystkiego tego również da się nauczyć.

Na czym polegają zakłady bukmacherskie?

Zakład bukmacherski to nic innego jak umowa zawierana pomiędzy klientem – obstawiającym, a bukmacherem, który umożliwia zawarcie zakładu o zaistnienie określonego zdarzenia. Zakłady zawierane są nie tylko na popularne mecze sportowe, ale również dotyczą życia politycznego czy społecznego. W zamian za zapłaconą kwotę bukmacher daje mam możliwość wygrania kwoty zakładu przemnożonej przez odpowiedni kurs, ale daje również możliwość straty. Jest to po prosu czysta forma hazardu.

Zakłady bukmacherskie a zarabianie pieniędzy to nie zawsze spójny temat, i nie zawsze idą w parze. Obstawiając można bardzo łatwo zarobić pieniądze, ale jeszcze łatwiej można je stracić. Osoby, które na poważnie myślą o inwestowanie w zakłady bukmacherskie powinny przede wszystkim śledzić pojawiające się informacje dotyczące interesujących ich zakładów i podejmować decyzje na ich podstawie. Jeżeli chcemy zarobić nie możemy grać zbyt ryzykownie. Ryzyko daje dużą dawkę adrenaliny ale nie jest wskazane dla naszych finansów. Lepiej jest obstawiać asekuracyjnie i ostrożnie ale za to zarabiać chociaż małe kwoty, niż działać agresywnie nie licząc się z ryzykiem straty. Oczywiście ta rada jest dla tych co dopiero zaczynają grę i szukają informacji jak obstawiać zakłady bukmacherskie i na czym polega typowanie meczy piłkarskich czy innych dyscyplin i nie posiadają sporych funduszy na start. Coraz więcej osób interesuje się zakładami bukmacherskimi. To dla nich powstają poradniki bukmacherskie, które mają im przybliżyć tę formę zarobku. Najczęściej chcemy jak najszybciej przyswoić wiedzę, by móc już zaraz obstawić swój pierwszy mecz.

Na stronach Internetowych, gdzie możemy znaleźć informacje na temat zakładów bukmacherskich, możemy zobaczyć opis „typy bukmacherskie na dziś”. Jest to fragment poświęcony trwającym zakładom z dzisiejszego dnia, z różnych dziedzin sportowych i nie tylko. Oto przykładowe typy bukmacherskie w danym dniu:

  • 16:50, Kryliya – Desant, 2020/05/30, by: Kuczko1997 in: Hokej na lodzie
  • 17:35, Sewing – Stefani, 2020/05/30, by: Kuczko1997 in: Tenis
  • 18:30, Bayern – Düsseldorf, 2020/05/30, by: manialec in: Piłka nożna

Zakłady bukmacherskie to stary sposób na spędzenie wolnego czasu i zawsze będzie miało swoje grono miłośników. Internet i technologie mobilne zmieniły sposób, w jaki się zakładamy, ale duch rozrywki pozostał. W zakładach chodzi o ryzykowanie pieniędzy, by je potencjalnie pomnożyć i w zasadzie dostać coś z niczego – a komputery i telefony komórkowe w tym pomagają.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest