Wyjazd w polskie góry? Pamiętaj o polisie

gdzie na narty w Polsce

W okresie zimowym wiele osób wybiera góry jako swoje miejsce wypoczynkowe. Szusowanie na stokach i różne atrakcje wokół ośrodków narciarskich przyciągają rocznie mnóstwo przyjezdnych. Sprawdźmy, gdzie warto wyjechać w polskie góry. O czym należy pamiętać?

Ośrodki narciarskie w Polsce

Wiele miast na mapie Polski cieszy się niezwykłą popularnością właśnie w okresie narciarskim. Wpływa to na rozwój kolejnych stoków, gdzie możemy zaobserwować coraz więcej pozytywnych zmian, dzięki którym narciarzom szusuje się jeszcze lepiej. Wśród najczęściej wybieranych miejsc można wymienić m.in. Zieleniec, Szczyrk, Białkę Tatrzańską lub Karpacz. Na co warto zwrócić uwagę, decydując się, gdzie na narty w Polsce? Przede wszystkim zastanówmy się nad udogodnieniami na stoku, na których najbardziej nam zależy. Będzie to miało bezpośredni związek np. z naszymi umiejętnościami narciarskimi, doświadczeniem w szusowaniu, z kim planujemy wyjechać oraz kiedy. Do najważniejszych czynników, które powinniśmy sprawdzić przed wyjazdem, należą:

  • skład infrastruktury ośrodka, np. ilość i rodzaj wyciągów,
  • długość trasy na stoku i poziom jej trudności,
  • ceny i rodzaje karnetów w określonym terminie,
  • godziny otwarcia pobliskich stoków.

 

To właśnie te wyznaczniki pomogą nam zdecydować, który kierunek wyjazdu jest najlepiej obrać. Poza tym warto sprawdzić, czy trasy są dobrze oświetlone, dzięki czemu można swobodnie jeździć nawet po nadejściu zmroku. Jeśli wybieramy się na narty z dziećmi, upewnijmy się, czy wybrana stacja zapewnia odpowiednie warunki do jazdy najmłodszym. Kolejnym ważnym elementem wyjazdu w góry jest wykupienie odpowiedniej polisy.

Ubezpieczenie narciarskie

Właściwie dopasowane ubezpieczenie dla narciarzy zagwarantuje kompleksową ochronę. Warunki na stoku, pomimo swoich zalet, mogą stwarzać zagrożenie dla naszego zdrowia. Zatłoczona trasa, nieroztropni uczestnicy ruchu, nagła zmiana pogody czy chwila nieuwagi z naszej strony i my możemy stać się poszkodowanymi nieszczęśliwego wypadku. Rekreacyjne uprawianie sportu także może nieść ze sobą pewne konsekwencje. Narciarze najczęściej doświadczają kontuzji nóg, ale można doznać także urazu głowy czy kręgosłupa. Jeśli chcemy sobie zaoszczędzić długiego oczekiwania na wymaganą rehabilitację, polisa narciarska zagwarantuje nad dostęp do prywatnego leczenia. Ubezpieczyciele zapewniają różne ceny oraz warunki umów, z którymi możemy zapoznać się na stronie https://www.ubezpieczeniaonline.pl/narciarskie/0.html. Najlepszą ofertę znajdziemy poprzez porównanie pakietów.

Atrakcje poza stokiem

Wybierając się w góry, nie planujemy wyłącznie wypadów na stok. Udany wyjazd będzie zależał także od różnych atrakcji, które znajdziemy poza stacjami narciarskimi. Dla miłośników ekstremalnej aktywności sprawdzą się snowparki z przeszkodami i skoczniami, które zagwarantują dużą dawkę adrenaliny. Natomiast dla rodzin z dziećmi lepszym rozwiązaniem będzie np. organizowany kulig z ogniskiem. Poza tym niektóre ośrodki oferują także gabinety SPA czy możliwość wypożyczenia skuterów śnieżnych. Warto pamiętać, że polisy turystyczne mogą gwarantować również ochronę poza stokiem, np. gdy nie znajdujemy się na terenie ośrodka i doszło do kradzieży naszych bagaży.

 

Artykuł o charakterze reklamowym.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest