Wieczny prawiczek – kim są mężczyźni, którzy zwlekają z pierwszym razem?

Bardzo rzadko (prawie nigdy!) słyszy się o mężczyznach, którzy czekają na odpowiedni moment, by po raz pierwszy kochać się z kobietą. Przecież to zwykle kobiety oskarżane są o zbyt długie przeciąganie sprawy i odkładanie na później lub wymyślanie coraz to nowszych pretekstów. Jak się okazuje, również mężczyźni czasami nie spieszą się z pójściem do łóżka. Dlaczego? O tym dowiesz się w dalszej części artykułu.

Nie mówimy tutaj o facetach, którzy najzwyklej w świecie mają trudności ze zdobyciem kobiety, chociaż bardzo się starają. Tym razem skupimy się na tych mężczyznach, którzy mogą ale nie chcą…jeszcze.

Religia

Według zasad chrześcijaństwa, człowiek powinien po raz pierwszy uprawiać stosunek po zawarciu związku małżeńskiego. Co prawda w obecnych czasach osoby wierzące i jednocześnie praktykujące są raczej wyjątkami, to wciąż istnieją (oby tak dalej!). Tym samym, możemy już tutaj wyróżnić jedną z przyczyn seksualnej abstynencji. Ponadto czekanie na małżeństwo nie tylko wiąże się z chrześcijaństwem, ale może również wynikać z indywidualnych przekonań i wartości.

Mizoginista

Spotkaliście się kiedyś z określeniem „mizoginizm”? Opiera się on na dużym uprzedzeniu i niechęci w stosunku do płci żeńskiej. Logicznie wnioskując, przejawia się to zwykle z brakiem jakichkolwiek pozytywnych stosunków z kobietami, nie mówiąc już o seksie. Jednak każdy mężczyzna ma swoje potrzeby, prawda?

Miłość

Ten aspekt z całą pewnością dotyczy wszystkich prawdziwych romantyków, zarówno kobiet jak i mężczyzn. W oczekiwaniu na miłość – tą jedyną, cudowną, na całe życie – niewielka część mężczyzn zwleka z seksem, by całkowicie upewnić się co do trwałości i prawdziwości swoich oraz swojej wybranki uczuć. Urocze? Zdecydowanie!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest