Farbowanie włosów za pomocą naturalnych środków!?

Według statystyk kobieta zmienia fryzurę średnio 150 razy w ciągu całego życia. Zwykle częścią tych zmian jest również koloryzacja. Aż 65 procent kobiet pozbyła się swojego naturalnego koloru. Lubimy bawić się swoim wyglądem, próbować nowych rzeczy w celu doskonalenia swojej aparycji. Wydaje się, że nie ma w tym nic złego i szkodliwego. Jednak wystarczy otworzyć butelkę ze świeżo zakupioną i gotową do wykorzystania farbą, by poczuć niezwykle intensywny zapach dziesiątek różnych substancji chemicznych, z których większość jest bardzo szkodliwa zarówno dla włosów, jak i skóry oraz płuc. Nie mówiąc już o skutkach długotrwałego i regularnego ich stosowania. Jak więc ukryć siwiznę czy cieszyć się nowym kolorem nie wyrządzając swojemu zdrowiu tylu szkód?

Okazuje się, że do dyspozycji mamy mnóstwo środków naturalnych, które z powodzeniem zastąpią te tradycyjne, kupowane w drogeriach.

Naturalne środki koloryzujące

By osiągnąć brązowy kolor włosów, najlepsze okażą się kawa i czarna herbata. Wystarczy zaparzyć silne espresso, wymieszać je z odżywką do włosów oraz 2 łyżkami kawy i pozostawić wmasowaną we włosach na całej długości na 1 godzinę.

Jeśli dążysz do uzyskania żywszego koloru rudości, użyj soku z marchwi, buraka lub ich mieszanki. Im więcej buraczków, tym bardziej czerwony odcień uzyskasz. Z kolei sok marchwiowy przyczyni się do powstania koloru bliższego pomarańczy. Jak to zrobić? Wymieszaj jeden kubek soku z odrobiną oleju kokosowego i wmasuj w głowę oraz na całą długość włosów. Pozostaw na godzinę, spłucz wodą, spryskaj octem jabłkowym i gotowe.

Cytryny są doskonałym środkiem wydobywającym jasne refleksy we włosach. Jest to chyba najprostszy sposób ze wszystkich naturalnych metod. Spryskaj włosy sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny i pozostaw na co najmniej 3 godziny. Jeszcze lepiej byłoby gdybyś wyszła na słońce z tak spryskanymi włosami, uzyskasz wtedy intensywniejszy oraz szybszy efekt.

Warto również wiedzieć, że naturalne środki koloryzujące mogą wykazywać krótsze działanie, a także zmieniać kolor na inny niż ten oczekiwany (co przecież zdarza się również w profesjonalnych salonach fryzjerskich). Co prawda osiągnięcie takiego koloru do jakiego dążyłaś może wymagać kilku prób, ale fakt jest taki, że jednocześnie zabiegi będą przynosić wiele innych korzyści Twoim włosom.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest