Wesele- ile dać w kopercie?

Dostałaś zaproszenie na ślub? Nie wiesz, ile włożyć do koperty, tak, żeby nie popełnić gafy? Przeczytaj, ten artykuł jest dla Ciebie!

W dniu ślubu młoda para otrzymuje wiele ślubnych prezentów. W dawnych czasach były to drobne upominki do nowego, wspólnego mieszkania np. komplet pościeli czy sztućce. Dziś jest nieco inaczej- dajemy gotówkę, bo to przecież dużo prostsze niż bieganie po sklepach. I mniej męczące.

Ile dać w kopercie?

Na początek zadaj sobie pytanie: ” Na ile mnie w tym momencie stać”? Jeśli idziesz z partnerem to sprawa wygląda tak samo, razem na pewno raźniej. Bo przecież prawdziwym nietaktem jest mieć zaproszenie na ślub i nie dać choćby najmniejszego grosza na nową drogę życia dla nowożeńców. Nie chodzi też o to, by specjalnie na okazję ślubu zaciągać kredyt albo brać pożyczki. Kwota do zaakceptowania to 300-500zł.

ślub 1

Kwestia wyliczania ile włożyć do koperty też jest kwestią indywidualną. Niektórzy wyliczają sobie koszt wykorzystanych talerzy, sztućców razy dwa. I tyle dają. W sumie to trochę dziwne, bo ślub to nie tylko jedzenie i talerzyki: to także koszt sukienki, zespołu, koszt całej ceremonii, zaproszeń itd. Patrząc jednak w drugą stronę, nikt nie powiedział, że koszty ślubu mają się zwrócić, więc jeśli uważasz to za dobry sposób to też dobrze.

Są tacy, którzy kierują się relacjami z nowożeńcami. To jednak, jest mocno uzależnione od tego, jakie relacje Cię z nimi łączą i przyjęło się, że najwięcej dają rodzice ( jeśli nie byli organizatorami imprezy) a najmniej przyjaciele. Z drugiej strony trzeba też pamiętać, że ślub i wesele to nie jest biznes i nie trzeba na nim zarabiać. Dając gotówkę młodej parze, przyczyniasz się do ich wspólnego życia, może i nawet mieszkania. Zaproszenia na ślub nie dostajesz ot tak, dla pieniędzy czy dla innych korzyści, tylko dla samej obecności, więc nie powinno być to tak odbierane.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest