Wampir energetyczny i jak się przed nimi bronić w miłości

Wampiry energetyczne, czyli przede wszystkim osoby nieszczęśliwe, pesymiści, którzy w każdej sytuacji potrafią znaleźć złą stronę, a także ryzyko oraz zagrożenie. Wampiry energetyczne same nie są w stanie wytworzyć “energii”, która jest potrzebna do funkcjonowania, dlatego żywią się nią od innych ludzi.

Wampir energetyczny kim jest?

Wampiry energetyczne możemy podzielić wampiry nieświadome oraz świadome. Wampiry nieświadome – zapatrzone w siebie i swoje problemy, nie zauważają, że ranią innych poprzez swoje słowa, a także czyny. Wampiry nieświadome obwiniają innych za swoje nieszczęścia oraz uważają, że wszyscy inni robią im na złość i specjalnie ich krzywdzą. Chociaż są one nieświadome to jak najbardziej działają na niekorzyść innych ludzi. Następna grupą są wampiry świadome, te z kolei, z premedytacją wykorzystują ludzi do swych celów.

Jak działają wampiry emocjonalne?

Wampiry żywią się negatywnymi emocjami. Czerpią korzyści wtedy kiedy osoba poczuje się gorzej, będzie zrozpaczona albo zła. Najbardziej wampiry energetyczne lubię emocje takie jak: rozpacz, agresja, furia.

fgdfghfhhh

Wampiry energetyczne działają w różny sposób. Niektóre wzbudzają litość i kiedy ich ofiara chce je pocieszyć i pomóc wydostać się z dołka, sama w niego wpada. Wampiry to prawdziwi manipulatorzy. Potrafią z ogromną siłą perswazji przekonać swoją ofiarę do tego, że wszystko wokół jest nieszczęściem. Wampiry nie oczekują dobrych rad, zależy im przede wszystkim, żeby zmanipulować swoją ofiarę i móc czerpać korzyści z tego. Wampiry emocjonalne często działają za pomocą tzw. “focha”. Wampiry obrażają się i próbują wzbudzić w swojej ofierze poczucie winy. Bardzo często działają także tak, żeby tylko doprowadzić do kłótni, a nawet awantury. Będą działały tak na drugą osobę aż ona wybuchnie pełna złości.

Jak się bronić przed wampirem energetycznym?

Najbardziej skutecznym sposobem jest zerwanie całkowicie kontaktu z wampirem. Jednak kiedy nie jest to możliwe to należy stosować inne metody m.in:

  • nie angażować się emocjonalnie w toksyczną relację,
  • zachować trzeźwy osąd sytuacji,
  • zachowywać się asertywnie i dyplomatycznie,
  • chroń swoją sferę komfortu psychicznego i fizycznego,
  • zachować spokój,
  • nie zwierzać się,
  • nie pokazywać słabych punktów, w które mogą uderzyć,
  • pracować nad pewnością siebie oraz poczuciem własnej wartości,
  • nie brać niczego do siebie, trzymać dystans.

Nikt nie chciałby spotkać na swojej drodze życia wampira energetycznego. Życzymy wam, żebyście nigdy nie stali się ofiarami i mamy nadzieję, że powyższe metody będą przydatne.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest