Trójwymiarowa przestrzeń na płaskiej ścianie!

fototapeta 3d las

Wyrazisty, nowoczesny i odważny wystrój domu coraz bardziej zyskuje na popularności. Istnieje wiele sposobów na wprowadzenie takiej estetyki do naszego mieszkania, jednak jedną z najciekawszych opcji zdecydowanie pozostaje fototapeta 3d. Tego rodzaju dekoracje nie tylko prezentują się znakomicie, ale także nadają każdemu wnętrzu oryginalnego, intrygującego wyglądu – co jest olbrzymią zaletą, jeśli zależy nam na wyrwaniu się z utartych schematów aranżacyjnych i zaprojektowaniu domu „z charakterem”. Do rozmowy o najciekawszych wzorach, ich zaletach oraz korzyściach wynikających z wykorzystania fototapet trójwymiarowych zaprosiliśmy eksperta Redro.

Dekorując „serce domu” – fototapety 3d do salonu

Podczas planowania aranżacji mieszkania, salon powinien być tym wnętrzem, do którego przykładamy szczególną uwagę. Jest w końcu przestrzenią reprezentacyjną, służącą do podejmowania gości czy celebrowania spotkań rodzinnych. Zwykle to także największe z dostępnych pomieszczeń, a co za tym idzie – idealne, aby wypróbować w nim efektowne i wyraziste dekoracje, jak właśnie trójwymiarowe fototapety. Niemal wszystkie wzory opierające się na złudzeniu głębi potrzebują sporej przestrzeni, aby wywołać oczekiwane wrażenie. Jak jednak wybrać właściwą grafikę do naszego salonu? W tym temacie kilka wskazówek ma nasz ekspert.

fototapeta 3d geometria

– Planując umieszczenie w salonie fototapety trójwymiarowej musimy przede wszystkim chwilę zastanowić się nad kwestiami kolorystycznymi. Wzory przestrzenne są niezwykle wyraziste i charakterystyczne, a co za tym idzie – przyciągają wzrok. Istnieje więc spora szansa, że to właśnie ich kolorystyka będzie dominować w całym pomieszczeniu. Jeżeli więc nasz salon jest prosty, minimalistyczny i oszczędny w dekoracje, to możemy śmiało sięgnąć po wzory utrzymane w najprostszym, a zarazem uniwersalnym połączeniu barw: czerni oraz bieli. Co jednak w przypadku, kiedy do zachowania spójności stylistycznej niezbędna jest nam bardziej rozbudowana kolorysta? W takiej sytuacji warto skorzystać z fototapet przedstawiających grafiki abstrakcyjne lub kubistyczne: wielobarwne mozaiki oraz kompozycje złożone z figur geometrycznych. Tego rodzaju dekoracje znakomicie będą się prezentować jako tło dla innych ozdób. Kusi Was perspektywa posiadania niepowtarzalnego, unikatowego salonu? Fototapeta 3d to zdecydowanie dobry początek do stworzenia takiej aranżacji!

Relaksująca fototapeta 3d – las pod naszym dachem

Choć geometryczne grafiki posiadają wiele zalet, to jednak warto rozważyć także inne rodzaje wzorów trójwymiarowych fototapet. Spośród dostępnych możliwości na pewno ciekawą opcją są wszelkiego rodzaju fotografie. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na wzory o tematyce przyrodniczej, a zwłaszcza te przedstawiające drzewa oraz zagajniki. Taka dekoracja nie tylko nada pomieszczeniu spokojnej i łagodnej atmosfery, ale wręcz przemieni wybrane przez nas wnętrze w leśną polanę! Pojawia się jednak pytanie – w którym miejscu naszego domu warto wykorzystać taki efekt?

– Wszelkie odcienie zieleni – a zwłaszcza te, które znamy z otaczającej nas przyrody – to barwy kojąco działające na nasz wzrok, pozwalające odpocząć oczom. Sam widok drzew nasuwa nam również przyjemne skojarzenia, co relaksuje i odpręża, niwelując skutki stresu. Las w wyobraźni większości osób jest miejscem, w którym panuje cisza – co także jest nie bez znaczenia dla naszego samopoczucia podczas przebywania w otoczeniu tego rodzaju dekoracji. Wszystkie wymienione zalety czynią z trójwymiarowych fototapet doskonałą ozdobę do sypialni. Jednak nie tylko wybór miejsca przeznaczenia wzorów z drzewami jest ważny dla finalnego efektu. Zadbać należy również o ich najbliższe otoczenie. Ze względu na kolor oraz dominującą kolorystykę, szczególnie mogę polecić umieszczenie takich fototapet pośród drewnianych, klasycznych mebli. Uzyskane w ten sposób połączenie naturalnych odcieni brązu oraz zielni przełoży się na spójny, a zarazem niezwykle atrakcyjny efekt!

Niech zakręci Ci się w głowie – fototapeta 3d w stylu op-art!

fototapeta 3d czarno biała

Nowoczesna sztuka posiada wiele różnych obliczy, a każdy z nurtów kładzie nacisk na nieco inne elementy. Nurt op-art przyjął sobie za cel zaskoczenie, a nawet zszokowanie odbiorcy warstwą wizualną. Aby to osiągnąć, wielu artystów puściło wodze wyobraźni i zaczęło bawić się perspektywą, kolorami, kształtami… Złudzenia optyczne i iluzje stały się w sztuce op-art jednym z podstawowych środków wyrazu. W Redro nie mieliśmy wątpliwości, że warto wykorzystać te niekiedy szalone pomysły jako inspirację dla dekoracyjnych fototapet 3d!

– Wpisujące się w nurt op-art wzory z trójwymiarowymi iluzjami optycznymi, to zdecydowanie rozwiązanie do pomieszczeń nowoczesnych. Tego rodzaju fototapety niewątpliwie przypadną do gustu osobom, które lubią wychodzenie poza utarte schematy oraz gustują w dekoracjach oryginalnych, wyrazistych i zapadających w pamięć.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest