Pomysłowe prezenty dla nowożeńców zamiast bukietu kwiatów

Styl boho, rustykalny, vintage a nawet z motywem filmowym lub podróżniczym. Trendy ślubne zmieniają się w mgnieniu oka, a oryginalność i kreatywne rozwiązania młodej pary nie mają granic. Dotyczy to również prezentów ślubnych. Na zaproszeniach coraz częściej widnieje dopisek odnośnie preferencji nowożeńców. Większość z nich zamiast tradycyjnych kwiatów prosi o butelkę dobrego wina, kupon lotto albo wyprawkę i zabawki, które później zostaną przekazane dzieciom z sierocińca. Ale o wyjątkowość chwili zaślubin dbają nie tylko przyszli małżonkowie, również goście weselni wykazują się coraz bardziej nietuzinkowymi pomysłami i sami wiedzą, że zamiast tradycyjnych bukietów lepiej jest ofiarować coś niepowtarzalnego i przede wszystkim bardziej długotrwałego.

Oto lista oryginalnych pomysłów, które zyskują coraz większą popularność na ślubnych imprezach

  1. Spersonalizowane akcesoria domowe – kubki, filiżanki i kieliszki z tematycznym napisem typu: mąż, żona, mr, mrs. Coraz więcej firm oferuje również możliwość indywidualnych zamówień z grawerem imion młodych albo osobistym, wymyślonym przez zamawiającego nadrukiem. Możesz pokusić się o najróżniejsze formy – wierszyk, cytat, osobiste życzenia. W tej kwestii wybór jest nieograniczony.
  2. Kupon/voucher – i nie chodzi tu o zwykły bon na zakupy w sklepie. Możesz zafundować młodym naprawdę niesamowite przeżycia. Tajski masaż, przelot balonem, jazda Ferrari, degustacja win a nawet kurs cukierniczy. Wszystko zależy od tego, które z marzeń swoich najbliższych chcesz spełnić.
  3. Ślubne pudełeczko – to uroczy i bardzo osobisty prezent. Do jego realizacji nie potrzeba dużych nakładów finansowych, za to niezbędna staje się sporą dawka kreatywności. Ślubny box tworzy się samodzielnie. Potrzebujesz pudełeczka z wieloma przegródkami, które następnie podpisujesz. A do każdej z szufladek wkładasz mały, symboliczny drobiazg. To coś na wzór adwentowego kalendarzyka. Przedmioty i ich podpisy mogą być przeróżne, np. na zdrowie (buteleczka nalewki), na szczęście (grosik), na romantyczne wieczory (zapachowa świeczka).
  4. Puzzle, gry planszowe i karty – młoda para z pewnością doceni taki prezent podczas długich, zimowych wieczorów we dwoje, jak również w gronie przyjaciół. Planszówki znowu wróciły do łask, a ich popularność rośnie i zdobywa zainteresowanie nie tylko najmłodszych. Coraz częściej można je spotkać w kawiarniach i barach, które dedykowane są dla starszej klienteli. Dobrze jest więc mieć je również w swoim domu.
  5. Sadzonki i nasiona roślin – jeśli wiemy o tym, że młodzi już szykują się do budowy własnego domu, to idealnym pomysłem okaże się właśnie ten prezent. To również dobra alternatywa dla kwiatów, która doskonale do nich nawiązuje. Różnica jest tylko taka, że ofiarowane przez nas małe krzewy lub drzewka będą z nowożeńcami znacznie dłużej.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest