TripAdvisor – czyli 5 najlepszych miast świata

TripAdvisor to jedna z największych stron turystycznych na świecie. Korzysta z niej ponad 60 milionów użytkowników, ponieważ zdecydowanie ułatwia podróżowanie, pod każdym względem – zaczynając od noclegu, poprzez jedzenia, a kończąc na wyborze najlepszych miast świata.

Co to jest TripAdvisor?

To strona internetowa, która pozwala na sprawdzanie swoich wakacyjnych wyborów, na wielu płaszczyznach. Użytkownicy sami recenzują poszczególne miejsca, restauracje czy hotele, dzieląc się opiniami na stronie, często dołączając również zdjęcia. Osoby, które były w danym hotelu, mieście czy restauracji, dodają swoją szczerą recenzję, dzięki czemu ułatwiają ustalenie planu wyjazdu, mając na uwadze miejsca polecane, a także te odradzane.

Bardzo pomocne podczas planowania wakacji, jest sprawdzanie poszczególnych hoteli na TripAdvisor. Jak wiadomo, właściciele obiektów dodają na stronę tylko te najlepsze zdjęcia, często ukrywając pewne mankamenty lub nie pokazując całości. Na stronie, znaleźć można amatorskie zdjęcia, gdzie widoczne są najdrobniejsze szczegóły. Z pewnością zaoszczędzi to niepotrzebnych stresów i umożliwi wybór przyjemnego miejsca na nocleg.

Drugą ogromną korzyścią portalu, są recenzje restauracji. TripAdvisor posiada opinie o niemal wszystkich restauracjach świata! Warto skorzystać z tej opcji, będąc pierwszy raz w nowym mieście.

5 najlepszych miast świata według TripAdvisor

1. Bali, Indonezja – miasto opisywane jako raj, z wieloma miejscami do plażowania oraz zwiedzania. Pozytywnie oceniane są także charakterystyczne dżungle, gdzie spotkać można tropikalne zwierzęta.
2. Amsterdam, Holandia – polecany głównie przez ciekawe atrakcje i miejsca, warte zwiedzenia. Miejsce dla osób lubiących spacerować oraz tych interesujących się sztuką.
3. Nowy Orlean, USA – miasto dla osób lubiących dobrą zabawę. Nowy Orlean to miejsce słynące z obchodów święta Mardi Gras oraz niecodziennych atrakcji.
4. Dublin, Irlandia – miejsce idealne dla smakoszy piwa, ale także dla rodzin, między innymi ze względu na obecność zoo oraz wielu pięknych parków.
5. Marrakesz, Maroko – to z kolei miasto, przepełnione historią. W Marrakeszu pełno jest ogrodów, targowisk i pałaców.

W rankingu najlepszych miast znajduje się również polskie miasto, a dokładniej Kraków. Niestety nie jest to pierwsza piątka, jednak mimo wszystko jest to ogromny sukces. Turyści pozytywnie oceniają Kraków, zarówno pod względem ludzi jak i miejsc – hotele, restauracje, puby, imprezy organizowane przez Kraków.

Podróżowanie często wiąże się z niepotrzebnym stresem, wynikającym z komplikacji wyjazdu. Warto więc przed wyruszeniem w drogę, zaplanować dokładnie gdzie nocować, co jeść i co zobaczyć. TripAdvisor ułatwia to zadanie, dlatego przed kolejnymi wakacjami, wypróbuj działanie tej strony i przekonaj się jak w łatwy sposób podróżować.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest