Sennik – poznaj znaczenie snów ciąża, dziecko, pająk, pies, zęby!

Sfera ludzkiego śnienia nadal jest owiana niemałą tajemnicą. Jedni uważają, że marzenia senne to efekt działania pragnień naszej podświadomości, inni są zdania, że sny zawsze spełniają się na opak. Są także ci, którzy uważają, że ich sny bywają prorocze – takie osoby najczęściej starają się doszukać pewnych prawidłowości w swoich snach, poszukują znaków, które powoli stają się systematyzowane. Choć nie można zakładać, że zawsze dany element snu będzie oznaczał to samo, to można się luźno zasugerować tym, co wielu przed nami po wyśnieniu takich symboli doświadczyło. Poniżej znajduje się wybór jednych z najbardziej znaczących elementów pojawiających się w snach wraz z wytłumaczeniem co mogą, lecz wcale nie muszą, one oznaczać.

Znaczenie snów – ciąża, dziecko, zęby, pies i pająk

Sennik ciąża

Jak powszechnie wiadomo, ciąża to czas oczekiwania. Śniąc o ciąży również do tych oczekiwań się odwołujemy, choć ów oczekiwanie wcale nie musi być powiązane z macierzyństwem. Najczęściej ciążę w marzeniu sennym określa się jako znak zapowiadający spełnienie naszych najskrytszych pragnień, których wyczekujemy podobnie jak kobieta spodziewająca się maleństwa.

Sennik dziecko

Podobnie jak ciąża, ujrzenie dziecka we śnie może stanowić dobry zwiastun. Dziecko bowiem ma symbolizować pomyślne rozwiązanie wszelkich trosk i istotnych dla nas kwestii. Dzieci mogą przedstawiać również nadejście czasu wolnego od zmartwień.

Sennik zęby

W przeciwieństwie do snu o dziecku, śnienie o zębach może zwiastować pewien problem lub nastanie trudnego czasu w naszym życiu. Sny o zębach mogą starać się zakomunikować danej osobie coś ważnego, dlatego jeżeli przytrafi nam się taki sen, warto mieć się na baczności i pomyśleć dwa razy przed podjęciem ważnej i wiążącej dla nas decyzji.

Sennik pies

Psy powszechnie znane są jako przyjaciele na całe życie, istotny niezwykle wierne i oddane. Właśnie dlatego marzenia senne, w których pojawia się pies, można odczytywać jako zapowiedź nadchodzącej przyjaźni. Na pojawienie się psa we śnie należy zwracać szczególną uwagę zaraz po poznaniu nowej osoby lub przed okazją, podczas której mamy szansę poznać kogoś nowego.

Sennik pająk

Choć w przypadku snu o psie można było doszukiwać się jego znaczenia w utartych spostrzeżeniach dotyczących tych czworonogów, to w przypadku pająków, które z reguły nie kojarzą nam się pozytywnie, jest już zupełnie inaczej. Marzenie senne związane z pająkiem najczęściej zwiastuje nadchodzące szczęście i powodzenie w ważnej dla nas sprawie.

Jak widać na podstawie załączonych przykładów, nie ma jednej zasady, którą należy się kierować interpretując swoje sny. Sen o ciąży ma dużo szersze znaczenie niż samo zjawisko, marzenie senne o psie jest związane z symboliką psa w kulturze, natomiast sen o pająku zupełnie na odwrót. Dlatego warto traktować swoje sny z lekkim przymrużeniem oka, a symbole w nich się znajdujące niech posłużą nam jedynie jako wskazówki do rozważań, pewne przestrogi, nie zaś gotowe rozwiązania i przepowiednie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest