Trening z Kettlebell– na czym polega? Wady i zalety

Kiedy chcemy sprawić, żeby nasza sylwetka wyglądała lepiej, a nie mamy możliwości to nic złego. Trening ten modeluje wygląd oraz pomoże odnaleźć pasję. Dzięki jego intensywności pozbywamy się tkanki tłuszczowej.

Plan treningowy z Kettlebell

Na samym początku warto zapoznać się, na czym polega. Po zakupie sprzętu dobrze jest wykonać trzy serie, robiąc przerwy po 50 sekund. Pierwszą serię należy zrobić z lekkim obciążnikiem. Po dodatkowej rozgrzewce można dodać kolejny. Warto pamiętać, że do każdego ćwiczenia należy wybrać obciążenie indywidualne. Nie należy wykonywać całej serii tylko z jednym.

Podstawowe ćwiczenia z Kettlebell

  • przy pierwszym należy klęknąć na podłodze. Przyrząd trzymać lewa ręką. Ciężar należy przenieść na lewy bark.
  • położyć na podłodze zrobić przysiad i powoli wstać trzymając przyrząd. Jest to dobre ćwiczenie, nie tylko dla początkujących, ale również dla każdego jako rozgrzewka.
  • to ćwiczenie jest dla bardziej zaawansowanych – robienie pompek razem z przyrządem. Należy to robić bardzo powoli, tak aby spokojnie napinać mięśnie. Nie jest ono zbyt proste, szczególnie na samym początku, kiedy dopiero rozpoczynamy przygodę. Można dla ułatwienia zrobić to ćwiczenie do połowy.
  • warto wiedzieć, że przy wszystkich ćwiczeniach musi być odpowiednio dobrany obciążnik. Początkujące kobiety, nie powinny przekraczać wagi dwóch kg.
  • zawsze należy zaczynać od samego początku. Każde ćwiczenie wykonywać po kolei. Najważniejszy jest tutaj przede wszystkim ruch.
  • ważna jest tutaj również płynność w wykonywaniu każdego ćwiczenia. Ważne jest dobre zapoznanie się ze sprzętem i tym jak go używać.

Wady i zalety ćwiczeń z Kettlebell

Ten trening jak każdy ma swoje wady i zalety. Do zalet należy przed wszystko poprawa naszej sylwetki oraz większa wydajność. Jednak ważne jest zakupienie odpowiedniego sprzętu. Również warto pamiętać, że początki nie są łatwe. Szczególnie dla osób, które nie miały wcześniej możliwości takiego rodzaju treningu. Ważne jest to, aby przede wszystkim nie ćwiczyć za często. Jedną serię ćwiczeń, należy wykonywać dwa razy w tygodniu. Wtedy będziemy mogli sprawdzić, czy pasuje nam taka forma sportu.

Osoby, które mają różnego rodzaju problemy ze zdrowiem np. cukrzyce, powinny udać się wcześniej do lekarza. Trening jest kierowany do wszystkich zdrowych, dorosłych ludzi. Aby był efektywniejszy można wcześniej, wspomóc się odpowiednią ilością składników odżywczych. Jednak nie warto na samym początku rezygnować, jeśli nie ma efektów. Trening wymaga cierpliwości.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest