Projekt Lady – prawdziwe fakty na temat programu!

Obecnie telewizja oferuje nam programy różnego rodzaju. Dzięki temu praktycznie każdy można znaleźć coś, co go zainteresuje. Największą popularnością cieszą się nieustannie programy rozrywkowe. Powód tego wydaje się być jasny – ludzie oglądają telewizję w swoim wolnym czasie, w którym chcą wypocząć i zrelaksować się. Jednym z nich jest Projekt Lady, czyli reality show, które już od ponad dwóch lat można oglądać na stacji TVN. Sprawdź jakie są prawdziwe fakty na temat tego programu!

Czego dotyczy ten program oraz jakie są jego zasady?

Premiera pierwszej edycji programu Projekt Lady miała miejsce latem 2016 roku. Do dnia dzisiejszego odbyły się już trzy edycje, które poprowadziła Małgorzata Rozenek-Majdan. Natomiast rolę mentorek objęły: Tatiana Mindewicz-Puacz oraz Irena Kamińska-Radomska. W programie skorzystano również z pomocy wielu ekspertów, którzy wspomagali uczestniczki w trakcie ich metamorfozy – zarówno tej wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Głównym założeniem programu jest właśnie sprawienie, że młode buntowniczki i imprezowiczki zmieniają się w dystyngowane damy, które wiedzą jak właściwie zachować się w różnych sytuacjach.

Oto najważniejsze fakty dotyczące programu Projekt Lady:

  • Liczba uczestniczek – w pierwszej serii programu Projekt Lady wzięło udział dwanaście dziewcząt. Z kolei w drugiej oraz trzeciej edycji można było oglądać zmagania trzynastu młodych kobiet.
  • Wiek uczestniczek – dziewczyny, które biorą udział w tym programie liczą sobie od osiemnastu do dwudziestu dziewięciu lat.
  • Ilość odcinków każdej serii – również dokładna ilość odcinków każdej serii programu nieznacznie się od siebie różniła. Pierwsza część liczyła jedynie dziewięć odcinków, natomiast seria druga i trzecia liczyły po dwanaście odcinków.
  • Miejsce akcji programu – aby uczestniczki programu jak najlepiej mogły wczuć się w rolę prawdziwych dam, akcja Projekt Lady ma miejsce w pałacu. Podczas dwóch pierwszych edycji był to zamek w Radziejowicach. Natomiast trzecia seria programu przeniosła się do pałacyku w podwarszawskim Rozalinie. W tak wyjątkowych miejscach, uczestniczki programu mogły dużo łatwiej zapomnieć o swoim dotychczasowym życiu. W takim otoczeniu mogły poczuć się wręcz jak księżniczki, których historie znały z bajek czytanych w dzieciństwie.
  • Eliminacja uczestniczek – w każdym z odcinków na uczestniczki czekają zadania do wykonania. Bardzo często wymagają one od nich zmiany myślenia, wychodzenia ze swojej strefy komfortu oraz pokonywania własnych słabości. Po dniu pełnym zmagań przychodzi czas na eliminację uczestniczki, która według mentorek ma najmniejsze szansę na udaną metamorfozę. Do finału dostają się tylko trzy najbardziej zmotywowane dziewczyny.
  • Nagroda – główną nagrodą w programie Projekt Lady jest trwające trzy miesiące stypendium, które odbywa się Eurocentres Language Cambridge School. Wartość nagrody dla zwyciężczyni programu wynosi ok. 70 000 złotych. A więc jest o co walczyć!

Zmiana dotychczasowego życia oraz wyglądu dziewczyn zależy od ich samodyscypliny oraz tego, ile cennych uwag uda im się wynieść ze spotkań z mentorkami i gośćmi. Twórcom programu zależy na tym, aby dziewczęta zmieniły swój wizerunek zewnętrzny – pomagają im w tym sztaby stylistów oraz fryzjerów. Dzięki nim, wygląd dziewczyn staje się bardziej stylowy i elegancki. Jednak równie ważne są spotkania z trenerami osobistymi, psychologami i specjalistami od etykiety. To wszystko razem sprawia, że uczestniczką mogą stać się prawdziwymi damami, którym nie są obce zasady dobrego zachowania.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest