Porada stylistek: Jak dobrać okulary korekcyjne do twarzy?

Już dawno okulary przestały być symbolem nieatrakcyjności i kujoństwa. Dziś wiele osób bez wady wzroku zakłada okulary, aby podkreślić swój styl lub wyróżnić się ciekawymi oprawkami. Jednak z okularami jest jak ze strojem – nie wszystkie oprawki, które się nam podobają, będą pasowały do naszej twarzy. Okulary, niczym dobry makijaż, mogą modelować kształt twarzy i sprawić, że noszenie ich stanie się atutem, a nie przykrą koniecznością.

Czym się kierować podczas dobierania oprawek?

1. Kształt twarzy – kształt twarzy powinien być najważniejszym czynnikiem, jaki decyduje o doborze oprawek. Kobiety o kwadratowym lub prostokątnym kształcie twarzy dobrze wyglądają w oprawkach zwanych „kocie oczy”, lekko zaokrąglonych oraz w oprawkach okrągłych, które złagodzą rysy twarzy. Osoby, który mają okrągłą twarzy powinny wybrać oprawki prostokątne lub kwadratowe, dzięki którym twarz będzie wydawała się smuklejsza i powinny zdecydowanie unikać oprawek okrągłych. Do twarzy owalnej pasują niemal wszystkie kształty oprawek, ale najlepszym wyborem będą oprawki prostokątne. Natomiast osoby o twarzy trójkątnej dobrze wyglądają w oprawkach zaokrąglonych oraz w patentkach i półpatentkach – okularach bez oprawek lub z częściową oprawką.
2. Nos – aby optycznie zmniejszyć długi nos, najlepiej wybrać oprawki z ciemnym, szerokim noskiem, który jest nisko osadzony, natomiast żeby aby mały nos dobrze się prezentował, warto zdecydować się na okulary z małym, jasnym noskiem.

z21668138IEJak dobrac oprawki do karnacji
3. Oczy – do niebieskich oczu pasują oprawki szare, czarne lub podkreślające kolor oczu – niebieskie. Brązowe oczy świetnie wyglądają w oprawkach w ciepłym kolorze – złotym, brązowym, rudym. Do oczu piwnych pasują oprawki zielone, brązowe i czerwone, a do zielonych – oczywiście zielone, ale też fioletowe i różowe. Jeśli mamy opadające powieki, świetnie zakamuflują to oprawki w kształcie „kocich oczu”.
4. Kolor włosów – do brązowych włosów pasują oprawki w odcieniach czerwieni, zieleni i niebieskie. Dla blondynek najlepszym wyborem będą oprawki w kolorze czarnym, brązowym, szarym. Natomiast osoby o rudych włosach powinny rozważyć zakup oprawek o odcieniu pasującym do włosów – pomarańczowych, brązowych, złotych lub dla kontrastu z kolorem włosów – czarnych.
Oczywiście najważniejsze jest to, aby dobrze się czuć w wybranych oprawkach i aby pasowały do naszego stylu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest