Piosenki na pierwszy taniec – top 5 roku 2018!

Ślub to dla wielu z nas jeden z najważniejszych dni w życiu. Bardzo zależy nam na tym, aby wszystko wypadło idealnie. Stąd też całe wydarzenie poprzedzają często wielomiesięczne przygotowania. Ważnym, ale i stresującym, elementem tego dnia jest pierwszy taniec. Wszystkie oczy będą skupione na nas, więc warto zadbać o jego odpowiednią oprawę.

Pierwszy taniec – jak się przygotować?

Co zrobić, by wszystko wypadło jak najlepiej i nie zjadł nas stres? Pomóc może odpowiednie przygotowanie. Wiele par decyduje się na wykonanie opracowanej wcześniej choreografii, a pierwszy weselny taniec poprzedzają treningi pod okiem profesjonalisty. Dzięki temu całość jest bardziej widowiskowa, a para młoda pewniej czuje się na parkiecie. Nie trzeba być tutaj profesjonalnym tancerzem, by pierwszy taniec zachwycił gości – nawet prosty układ, gdy zostanie dobrze opanowany, będzie przyjemny w odbiorze.

Bardzo ważny element stanowi tutaj podkład muzyczny. Jego wybór może być podyktowany kwestiami praktycznymi – określony rytm melodii wpływa na ostateczny wygląd choreografii. Często jednak wybór pada na piosenkę, która dobrze się kojarzy danej parze lub jej przesłanie idealnie pasuje do okazji. Jednakże niezależnie od wybranego utworu warto zwrócić uwagę na kwestie techniczne – podkład muzyczny warto mieć wcześniej nagrany, gdyż nie każdy zespół weselny może wykonać daną piosenkę zgodnie z naszymi wymaganiami. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie spotka nasz w tej kwestii niemiła niespodzianka.

Jak wybrać piosenkę na pierwszy taniec?

Wybór piosenki na pierwszy taniec jest kwestia bardzo indywidualną. W dużej mierze zależy od gustu muzycznego pary młodej. Jedni zechcą postawić na wciąż popularną klasykę, inni natomiast będą woleli wybrać jeden z najnowszych hitów muzycznych. Nie da się wskazać jednej idealnej piosenki na pierwszy taniec, jednak można podpowiedzieć kilka sposobów na jej wybranie.
Wiele par decyduje się na utwór, który coś dla nich znaczy – może to być piosenka, przy której się poznali, czy pierwszy raz ze sobą zatańczyli. W takim przypadku wybór wydaje się oczywisty. Inni decydują się na piosenkę, która adekwatnie opisuje ich uczucia względem siebie. Często wybór pada także na utwory powszechnie uznawane już za klasyczne piosenki na pierwszy taniec lub też wyjątkowo popularne w danym momencie hity muzyczne.

Warto przy tym pamiętać, że sama melodia – choć bardzo piękna – może okazać się myląca. Wiele przepięknych utworów o miłości dotyczy nieodwzajemnionego uczucia, czy innego rodzaju nieszczęśliwej historii miłosnej. Częstym błędem jest wybór piosenki „Windą do nieba”. Nie sposób odmówić tej piosence uroku, jednak należy zwrócić uwagę, że utwór opowiada o małżeństwie z rozsądku, a ze strony panny młodej nie można mówić o miłości do przyszłego męża. Jest to zatem zdecydowanie nie najlepszy wybór na pierwszy taniec.

Top 5 piosenek na pierwszy taniec w 2018 roku

Na pierwszy taniec piosenki można wybrać również z listy najczęściej wybieranych tego typu piosenek w 2018 roku. Według platformy Spotify były to:

 1.  Perfect – Ed Sheeran,
 2.  Thinking out loud – Ed Sheeran,
 3.  At last – Etta James,
 4. All of me – John Legend,
 5. Can’t help falling in love – Elvis Presley.

Jak się okazuje, zdecydowanie najczęściej wybierano utwory Eda Sheerana. Warto jednak zwrócić uwagę, że w zestawieniu znalazły się dwa ponadczasowe utwory, które wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością, czyli At last Etty James oraz Can’t help falling in love Elvisa Presleya.

Polskie piosenki na pierwszy taniec

Ci, którzy preferują raczej polskie piosenki na pierwszy taniec, również mają z czego wybierać. Można pójść w stronę dobrze wszystkim znanej klasyki lub też wybrać nieco bardziej współczesny utwór. Spośród polskich piosenek dużą popularnością cieszą się:

 1. Moje jedyne marzenie (Przetańczyć z tobą chcę całą noc…) – Anna Jantar,
 2. Prócz Ciebie nic – Kayah i Krzysztof Kiljański,
 3. Na chwilę – Grzegorz Hyży i TABB,
 4. Wielka miłość – Seweryn Krajewski,
 5. Kocham Cię – Sławek Uniatowski,
 6. Pomimo burz – Antek Smykiewicz.

Pierwszy taniec to niezwykle magiczna chwila. Warto odpowiednio się do niej przygotować, by nie towarzyszył nam niepotrzebny stres. Natomiast odpowiednio dobrana piosenka sprawi, że nasze wspomnienia będą naprawdę wyjątkowe. Jednak kiedy nie mamy upatrzonego utworu, warto sprawdzić te powyższe – każda z nich budzi w słuchaczach ciepłe uczucia.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest