Jak oczyścić powietrze w domu?

Bardzo dużo osób nie zdaje sobie sprawy z zanieczyszczeń jakie znajdują się w powietrzu wewnątrz domu. Faktem jest, iż zwykle jest ono wręcz bardziej „brudne” niż to na zewnątrz. Wpływa to niestety na osiadanie tych szkodliwych związków chemicznych na rzeczach codziennego użytku, takich jak naczynia czy ubrania. Wdychanie toksycznych gazów często powoduje wysypki, kaszel, podrażnienie oczu, a nawet objawy astmy. Dlatego niezwykle istotne jest obniżenie ekspozycji na te substancje dla własnego, a także osób najbliższych, bezpieczeństwa.

W jaki sposób można to zrobić?

O tym przeczytacie w dalszej części artykułu.

Rośliny doniczkowe potrafią oczyścić i odświeżyć powietrze w domu czy pracy chroniąc nas przed wszelkimi skutkami ubocznymi związków toksycznych z powietrza. Jest to najlepszy sposób przeciwdziałania wpływowi zanieczyszczeń wewnątrz pomieszczeń. Zwłaszcza w przypadku osób cierpiących na wszelkie choroby układu oddechowego. Według badań wystarczy posiadać jedną roślinkę na mniej więcej 30m2, by skutecznie oczyszczać powietrze. Istnieją jednak rośliny gorsze i lepsze w aspekcie filtracji powietrza. Najbardziej nadają się do tego skrzydłokwiat (preferujące umiarkowane oświetlenie) oraz rapis.

Innym sposobem jest najzwyczajniejsze zwiększenie wentylacji. Jednak nie poprzez otwarcie okien i wpuszczenie zanieczyszczeń z zewnątrz, ale poprzez zamontowanie otworów wentylacyjnych, które świetnie nadają się do polepszenia cyrkulacji i oczyszczania wdychanego wewnątrz powietrza. Alternatywą może być zainstalowanie wentylatorów wyciągowych, które z kolei pomagają usuwać toksyny na zewnątrz.

Himalajska sól różowa jest kolejnym naturalnym, jonowym oczyszczaczem powietrza, który pobiera toksyny z otoczenia i neutralizuje je. Tak więc wystarczy posiadać lampę z tej soli, a problem zniknie. Warto również wspomnieć, iż najlepsze działanie uzyskuje się gdy lampa jest włączona. Wiele świec, szczególnie tych zapachowych, uwalnia mnóstwo związków toksycznych do powietrza. Należy więc wymienić je na świeczki woskowe, które jonizują powietrze oraz neutralizują niebezpieczne substancje. Dodatkowo są szczególnie pomocne dla astmatyków oraz w usuwaniu powszechnych alergenów, takich jak kurz.

Dbajmy o czyste powietrze!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest