Najmniejsze rozmiary płyt grzewczych

Indukcyjne płyty grzewcze przebojem wdarły się na szczyt, już od pewnego czasu nie oddając swojej popularności alternatywnym rozwiązaniom. Nowoczesne kuchenki na indukcje charakteryzują się szeroką gamą walorów, która skutecznie przekonuje coraz większą liczbę osób. Co więcej, na rynku dostępne są najróżniejsze rozmiary płyt, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do kuchni dowolnego metrażu.

Najważniejsze zalety płyt indukcyjnych

Gotowanie na płycie indukcyjnej jest nie tylko proste i efektywne, ale także znacznie bardziej bezpieczne i oszczędne, niż ma to miejsce w przypadku standardowych płyt elektrycznych czy gazowych. Zarówno oszczędności urządzenia, jak i jego bezpieczeństwu sprzyja przede wszystkim fakt, iż jego palniki nagrzewają się wyłącznie wtedy, kiedy ustawione zostanie na nich odpowiednie naczynie. Ponadto, pole grzewcze ogranicza się jedynie do dokładnych rozmiarów dna garnka czy patelni, dzięki czemu urządzenie nie marnuje energii, jednocześnie znacznie zmniejszając także ryzyko poparzenia przy gotowaniu.

Płyty indukcyjne to oszczędność czasu oraz pieniędzy. Szacuje się, że przygotowywanie potraw na kuchence indukcyjnej zajmuje nawet do 30% mniej czasu niż na innych płytach. Dodatkowo gotowanie przyspieszają i usprawniają nowoczesne i wyjątkowo praktyczne funkcje oraz programy, w które wyposażone jest urządzenie.

Płyta indukcyjna do małej kuchni

Asortyment rynkowy obejmuje obecnie szeroką gamę nowoczesnych płyt indukcyjnych o wyjątkowo zróżnicowanych rozmiarach. Znaleźć można zarówno szeroką płytę o mniejszej głębokości, jak i symetryczną, kwadratową kuchenkę o boku długości 65 centymetrów, a nawet indukcyjne płyty do montażu w rogu kuchni. Indukcja jest praktycznym i wygodnym rozwiązaniem zarówno dla dużych, jak i małych kuchni. Osoby mieszkające w bloku czy mało gotujące także znajdą właściwy sprzęt odpowiadający ich wymaganiom i doskonale dopasowany do niewielkiego metrażu kuchni.

Wśród wielu płyt indukcyjnych znaleźć można bowiem także kuchenki o niestandardowych rozmiarach, czego doskonałym przykładem jest kuchenka indukcyjna dwupalnikowa.

Indukcja na dwóch palnikach – co warto wiedzieć?

Kompaktowa płyta indukcyjna wyposażona w dwa palniki to doskonałe rozwiązanie dla osób rzadko gotujących czy studentów. Urządzenie doskonale sprawdzi się zarówno w niewielkich mieszkaniach, kawalerkach, jak i w wypoczynkowych domkach wakacyjnych.

Mimo swoich niewielkich rozmiarów kuchenka nie odbiega jakością i wyposażeniem od większych modeli. Warto zwrócić uwagę chociażby na płytę indukcyjną Domino SLIM-FIT 29 cm, marki Electrolux, o nowoczesnym designie i komplecie praktycznych udogodnień. Łatwa w obsłudze kuchenka, obsługiwana dotykowo posiada podświetlaną strefę sterowania, a wśród jej nowoczesnych funkcji znajdują się między innymi: skuteczne zabezpieczenie przed dziećmi, możliwość blokady ustawień, jak również opcja Booster, dzięki której dane pole nagrzewa się nawet do trzech razy szybciej.
Niewielka, lecz funkcjonalna i wygodna w obsłudze kuchenka dwupalnikowa jest rozwiązaniem, które zdecydowanie warto rozważyć.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest