Jak kupić dobry rower dla siebie?

Rowerowe szaleństwo dotyka wielu osób. Nawet tych, które na co dzień nie mają styczności z regularną aktywnością fizyczną i prowadzą raczej siedzący tryb życia. Ma to wpływ na szeroką ofertę rynkową, w której znaleźć można pojazdy o różnej specyfice. Jak więc znaleźć ten najlepszy?

Producenci starają się dostarczać do sklepów jednoślady spełniające wszystkie kluczowe kryteria – zarówno te użytkowe, jak i związane z bezpieczeństwem. Z tego powodu dość łatwo znajdziesz rowery do jazdy rekreacyjnej, modele wyczynowe, typowo sportowe, jak również przygotowywane specjalnie pod wymagania tak zwanej turystyki rowerowej.

Dzięki temu zakupić możesz sprzęt do codziennej jazdy do pracy, na dłuższe wyprawy, a nawet do treningu i różnego rodzaju zawodów. Nie pozostaje więc nic innego, jak zapoznać się z całą ofertą, a następnie wybrać najlepszy dla siebie model.

Popularne modele rowerów – zwróć na nie uwagę

Na samym początku należy określić swoje potrzeby, a także konkretny styl jazdy. Mówiąc krótko – jaki typ rowerów interesuje Cię najbardziej? Podstawowy podział wskazuje przede wszystkim na:

  • rowery miejskie – przystosowywane do rekreacyjnej jazdy po mieście, a więc dobrze przygotowanych ścieżkach i ulicach,
  • rowery górskie – z których śmiało można korzystać zarówno w mieście, jak i poza nim, na bardziej wymagających nawierzchniach,
  • rowery szosowe – czyli tak zwane kolarzówki, które pozwalają na rozwinięcie sporych prędkości na drogach asfaltowych
  • rowery crossowe – wykorzystywane głównie w trakcie wymagających wyścigów oraz zawodów przełajowych,
  • rowery trekkingowe – świetnie sprawdzają się w ramach turystyki rowerowej, związanej z bardzo długimi, wymagającymi wyprawami,
  • rowery cruiser ­– stylizowane na motocykle o tej samej nazwie. Wyróżniają się długą ramą, szeroką kierownicą i grubymi oponami.

To oczywiście nie wszystkie modele. Wymienić można również pojazdy typu BMX, elektryczne, do jazdy wyczynowej, a także dla dzieci. Wskazanie, jakie rowery interesują Cię najbardziej, ułatwi wybór i zawęzi ostateczną listę.

Kupujesz rower? O tym nie możesz zapomnieć

Po wyborze optymalnej kategorii przejdźmy do konkretów. Mowa tutaj przede wszystkim o konkretnych parametrach oraz sposobie wykonania oferowanego sprzętu. Ogromne znaczenie ma zwłaszcza dobór średnicy kół i wymiarów ramy do swojego wzrostu. Chodzi bowiem o to, aby możliwe stało się przyjęcie podczas jazdy najwygodniejszej pozycji, która nie obciąża zbytnio kręgosłupa, ani kości i stawów.

Do tego dochodzą poszczególne elementy budowy roweru. Kierownica, siodełko, hamulce, przerzutki – wszystko to trzeba dobrać do własnych potrzeb i wymagań. Wpływ na ostateczną decyzję powinien mieć ponadto styl oraz częstotliwość jazdy. Nie zapominaj też o tym, że niektóre jednoślady są fabrycznie wyposażane w przydatne dodatki. Chociażby takie jak bagażniki rowerowektóre ułatwiają przewożenie różnych rzeczy.

O tych akcesoriach rowerowych warto pamiętać

Choć producenci rowerów robią, co mogą, by wyposażyć swoje urządzenia w niezbędne elementy, czasem pojawia się potrzeba dokupienia kilku dodatków. Na pewno nie można zapominać o produktach ochronnych, dzięki którym jazda na rowerze będzie nie tylko komfortowa, ale też w pełni bezpieczna. Poza światełkami i dzwonkami (które pozwalają ostrzec pieszych i innych rowerzystów), niezbędne okażą się dobrej jakości kaski roweroweOczywiście dobrze dopasowane – sprawdź oferty największych sklepów online i wybierz model idealny dla siebie w serwisie Skąpiec – https://www.skapiec.pl/cat/2272-bagazniki-rowerowe.html

To jednak nie koniec. Sporą popularnością cieszą się również przyczepki rowerowe. Zwłaszcza wśród osób, które lubią bardzo długie wycieczki. Tego typu konstrukcje służą bowiem do przewożenia rozmaitych ładunków. Mogą być to ubrania na zmianę, jedzenie, picie, a nawet wyposażenie kempingowe bądź trekkingowe. Co więcej, na rynku znajdziesz też przyczepki dla dzieci.

Żeby więc dokonać właściwego wyboru, warto dokładnie sprawdzić, co takiego dostarczają na rynek najwięksi producenci. Oferty popularnych sklepów internetowych znajdziesz w serwisie Skąpiec – https://www.skapiec.pl/cat/3645-przyczepki-rowerowe.html. Odkryjesz tam również wiele innych akcesoriów, a także wszystkie typy rowerów. Zdecydowanie ułatwia to więc zakupy.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest