Kąpielówki męskie – jak dobrać do aktywności?

Krojów kąpielówek męskich jest wbrew pozorom naprawdę sporo. Każdy z nich został zaprojektowany, by jak najlepiej spełniał swoją funkcję w czasie konkretnego rodzaju aktywności na pływalni lub w innym zbiorniku wodnym. Dowiedz się, jakie kąpielówki okażą się najlepsze dla Ciebie i wybierz takie, które sprawią, że Twoja aktywność będzie komfortowa i efektywna.

Kąpielówki męskie dla pływaków

Na pierwszy ogień weźmy sportowców, którzy na co dzień oddają się pływackiemu treningowi. Dla nich przewidziano kilka rodzajów kąpielówek męskich treningowych. Ich zadaniem jest stworzenie jak najlepszych warunków do uprawiania tego sportu. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie jak największej swobody ruchów – wszak po to trenujemy, by jak najbardziej doskonalić swoją technikę , także kształtować siłę i prawidłowe nawyki ruchowe.

Trunki

Trunki to obecnie cieszący się największą popularnością rodzaj kąpielówek męskich. Są to krótkie, dobrze dopasowane do ciała bokserki, których nogawki sięgają górnej części ud. Panowie bardzo chwalą sobie ich wygodę oraz atrakcyjny wygląd. Większość modeli posiada w pasie sznurek umożliwiający regulację szerokości. Trunki idealnie sprawdzają się nie tylko w czasie treningu pływackiego, ale również w czasie rekreacji nad wodą.

Slipy

Czyli klasyczne majtki. Optycznie wydłużają nogi, co wizualnie uatrakcyjnia Twoją sylwetkę. Jeśli zatem Twoje nogi są stosunkowo krótkiej długości, slipy okażą się dla Ciebie najlepszym wyborem. Mała ilość materiału, z których są wykonane, powoduje, że nie krępują ruchów. Dlatego w slipach doskonale czują się pływacy.

Jammery

Jammery to kąpielówki męskie, których nogawki sięgają kolan. Doskonale przylegają do ciała i gwarantują pełną swobodę ruchów nóg. Pamiętaj o tym, że rozróżniamy jammery treningowe oraz startowe. Dla komfortowego i efektywnego treningu wybierz jammery treningowe, natomiast do startu w zawodach załóż jammery startowe. Wykonuje się je z zaawansowanych technologicznie tkanin, które posiadają właściwości kompresujące. Dzięki nim Twoje mięśnie są pobudzone do długotrwałego i bardziej intensywnego wysiłku. Ponadto jammery startowe poprawiają hydrodynamikę Twojej sylwetki. Pamiętaj jednak, by używać ich jedynie w czasie startu w zawodach, ponieważ żywotność jammerów startowych jest dość krótka.

O czym pamiętać przy wybierze kąpielówek męskich na basen?

Kupując kąpielówki zwróć uwagę na to, by były wykonane z materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie chloru oraz działanie promieni UV. Dzięki temu unikniesz przetarć, kąpielówki nie rozciągną się nadmiernie i nie stracą swojego kształtu, a ich kolory pozostaną żywe przez długi czas. Jeśli pływasz regularnie, sięgnij np. po kąpielówki męskie Funky Trunks, wykonane z nowoczesnej i odpornej na wszystkie te czynniki tkaniny C-Infinity.

Kąpielówki męskie na plażę

Na plaży równie dobrze jak na basenie sprawdzić mogą się trunki lub slipy. Jednak największy komfort zapewnią zdecydowanie szorty kąpielowe – luźne spodenki sięgające ponad kolana. Wykonuje się je z szybkoschnących materiałów. Dzięki temu po wyjściu z wody będziesz mógł niemal od razu oddać się innym aktywnościom, np. grze w siatkówkę plażową lub inne sporty. Aby jeszcze bardziej poprawić Twoją wygodę, posiadają one wewnątrz siatkę, Szerokość w pasie jest regulowana przy pomocy sznurka. Wiele modeli posiada również głębokie kieszenie, w których przechowasz drobne przedmioty.

Zastanów się nad wyborem

Widzisz zatem, że każdy krój kąpielówek lepiej sprawdza się w innych okolicznościach. Mnogość rodzajów strojów kąpielowych jest spowodowana oczywiście zróżnicowanymi oczekiwaniami pływaków i miłośników spędzania czasu nad wodą. Jeśli zatem lubisz aktywność na pływalni oraz rekreację nad zbiornikami wodnymi, rozważ, czy nie potrzebujesz kilku par kąpielówek.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *