Kalendarz świąt 2019 – czy warto już teraz pomyśleć o zaplanowaniu dłuższego urlopu?

Być może część z Was, już nauczona doświadczeniem, chce zaplanować swój urlop „zawczasu” – już na początku 2019 roku. Jest to bardzo dobry pomysł! Czy wiesz, kiedy wypadają święta w 2019 roku i jak zaplanować swój urlop, aby wypoczynek był jak najprzyjemniejszy? Odpowiadamy na to w tym artykule!

Czy Nowy Rok 2019 pozwoli zaplanować długi urlop?

Zaczynając od początku roku – w styczniu czeka nas Nowy Rok oraz Święto Trzech Króli (6.01.19). Nowy rok wypada we wtorek, a Święto Trzech Króli w pierwszą niedzielę stycznia.

Idąc dalej – kalendarz świąt nietypowych informuje, że w lutym czekają nas dwie okazje do świętowania. Są to Walentynki wypadające w czwartek oraz (coś dla łasuchów!) Tłusty Czwartek (28.02.19).

Dalej, w marcu, oczywiście jest Dzień Kobiet – w tym roku wypadający w piątek. Może to dobra okazja do wzięcia urlopu na ten jeden dzień i zabrania swojej ukochanej kobiety na trzy-dniowy wyjazd?

Święta Wielkanocne wypadają w tym roku w kwietniu. Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny obchodzone będą kolejno: 21. i 22.04.19.

Majówka w tym roku może zapowiadać się szczególnie dobrze – jeśli tylko znajdziecie możliwość wzięcia wolnego, będzie czekał Was cały tydzień wolnego! Święto Pracy (1.05.19) wypada w tym roku w środę, a zaraz po nim Święto Flagi w czwartek i Święto Konstytucji 3 Maja w piątek. Bardzo dobrym pomysłem byłoby zafundowanie sobie wolego w poniedziałek (29.04.19), wtorek (30.04.19) oraz w czwartek (2.05.19).

Przez następne tygodnie będziemy mogli uczcić, m.in. Dzień Matki (26.05.19) wypadający w tym roku w niedzielę, Dzień Dziecka (1.06.19) w pierwszą sobotę czerwca oraz Boże Ciało (20.05.19) w czwartek. Jeśli przy okazji Bożego Ciała chcecie odpocząć, polecamy wówczas wzięcie urlopu na piątek (21.06.19). Podobna okazja nadarzy się dopiero w sierpniu przy okazji obchodzenia Święta Wniebowzięcia Maryi Panny (15.08.19), kiedy to również czwartek będzie dniem ustawowo wolnym od pracy. Wzięcie urlopu na piątek (16.08.19) stworzy nam letni długi weekend.

Kolejne święto zapewniające dzień wolny od pracy będzie miało miejsce dopiero w listopadzie. Dzień Wszystkich Świętych będzie miał miejsce w pierwszy piątek tego miesiąca. Później, Święto Niepodległości, odbędzie się w poniedziałek trzeciego tygodnia listopada. Niestety nie ma tu żadnej dobrej możliwości na wzięcie urlopu.

Dopiero święta Bożego Narodzenia dadzą okazję do przedłużenia sobie wypoczynku. Można powiedzieć, że kalendarz świąt kościelnych w tym roku jest wyjątkowo sprzyjający dla urlopowiczów. Będziemy obchodzić Wigilię we wtorek oraz następne dni Bożego Narodzenia przez środę i czwartek. Wzięcie dni wolnych w poniedziałek (23.12.19), piątek (27.12.19) oraz w kolejny poniedziałek (30.12.19) i wtorek (31.12.19) da nam 10 dni wypoczynku!

Jeśli chcesz zaplanować swój urlop wcześnie, gorąco do tego zachęcamy! Już teraz wiesz, kiedy będzie to najbardziej opłacalne. Czas zapewnić sobie odpoczynek, na który zasługujesz!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest