Jak zapakować prezent? Czy zrobić to samodzielnie czy w galerii?

Pakowanie prezentów to nie lada gratka. Własnoręcznie wykonane i spakowane prezenty są szczególnie miło widziane, przez najbliższe nam osoby. Perfekcyjnie zapakowane, wyglądają profesjonalnie i zachwycająco. W końcu, nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. W jaki sposób zapakować prezent, aby wyglądał on estetycznie i ładnie? Jakich materiałów użyć? Może warto zapakować prezent w galerii?

W jaki papier zapakować prezent?

W pierwszym kroku musimy podjąć decyzje, czy prezent zapakujemy w torbę na prezenty, pudełko, a może okleimy go specjalnym papierem. Oczywiście, najszybszym i najprostszym sposobem będzie zakup gotowego worka na prezenty, który dostępny jest w większości galerii. Papiery pakowe kupimy w sklepach papierniczych, galeriach i innych miejscach handlowych. Oczywiście, podarunki oklejamy w różnego rodzaju materiały, takie jak na przykład stare gazety lub mapy, obwiązane sznurkiem lnianym. Czarny papier sprawdzi się w przypadku eleganckich prezentów, szary zaś, jest uniwersalny i praktyczny. Kreatywność w wyborze papieru nie zna granic, liczy się za to, estetyka.

Jak ładnie zapakować prezent?

Jeśli wybraliśmy już sposób pakowania i papier, potrzebna nam będzie wstążka, sznurek lniany, kokardka lub inne materiały dekoracyjne. Nie zapomnijmy o taśmie dwustronnej, nożyczkach oraz kleju.

Krok 1. Połóż rozłożony papier na płaskiej powierzchni. Przyłóż do niego swój prezent i odmierz potrzebną ilość materiału, po każdej stronie. Następnie odetnij niepotrzebny kawałek.
Krok 2. Kładąc do góry nogami, prezent na papierze ozdobnym, zagnij papier na rogach i przyklej do spodu. Możesz to zrobić taśmą dwustronną. Dzięki temu, prezent będzie spakowany estetycznie, a taśma niewidoczna.
Krok 3. Teraz, musimy zagiąć boczny nadmiar papieru. Po każdej ze stron, zaginamy go w trójkątne zakładki i zaginamy. Następnie, przyklejamy taśmą dwustronną oba trójkąciki, po każdej ze stron prezentu.
Krok 4. Mamy już zapakowany prezent. Teraz, czas na ozdobne wstążki lub kokardki. Jeśli zdecydujesz się na wstążkę, skrzyżuj ją od spodu a końcówki przełóż na drugą stronę. Zawiąż kokardkę.

Jak zapakować duży prezent?

Pakowanie dużych prezentów, w zależności od rozmiaru, może okazać się dla niektórych sporym wyzwaniem. W takim przypadku, warto wykorzystać ten sam sposób pakowania prezentu za pomocą papieru. Będzie to jednak wymagać, większej ilości materiału i dokładności. Istnieją jednak inne, ciekawe metody. Dla przykładu, jeśli posiadasz w domu ładne wzorzyste materiały i tkaniny, możesz wykorzystać je do zapakowania pudełka, tworząc ciekawe kompozycje. Innym sposobem, będzie wykonanie dużego worka na prezenty i wrzucenie do niego, dużego prezentu. Worek na prezenty kojarzy się powszechnie z św. Mikołajem, dlatego efekt, gwarantowany!

Nie zapomnij o ozdobach!

Płatki śniegu, gwiazdki, orgiami, papierowe renifery czy sztuczny śnieg, dodatkowo ozdobi twój pakunek. Jeśli, pakujesz prezent po raz pierwszy i nie jest on jeszcze perfekcyjny, nie przejmuj się! Ozdoby zakryją niedoskonałości i dodadzą świątecznego charakteru. Do dzieła!

Pakowanie prezentu w galerii

Zdarza się, że w ostatniej chwili, kupujesz prezent ukochanej osobie. Co wtedy? Nie masz czasu pakować prezentu, ani tym bardziej, predyspozycji? Z rozwiązaniem przyszły punkty pakowania prezentów w galeriach handlowych. To one, pękają w szwach od klientów, którzy chcą szybko i ładnie zapakować swój prezent. Oferują proste oraz skomplikowane pakowania różnego typu. Ceny zaczynają się od 15 zł i zależą od rodzaju pakunku, wykonania i wielkości prezentu. Korzystanie z usług tego typu punktów, ma na pewno wiele plusów. Nie zastąpi jednak świadomości, że zrobiliśmy to sami.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest