Zalety ćwiczeń na orbitreku!

Orbitrek, znany również jako trenażer i rower eliptyczny, jest obecnie jedną z najpopularniejszych maszyn do ćwiczeń, która zalecana jest osobom pragnącym pozbyć się zbędnych kilogramów. Jest to szczególnie wszechstronne urządzenie, które angażuje ponad 90% mięśni w ludzkim ciele! Myślisz o wzmocnieniu swojej kondycji i wysmukleniu sylwetki? Ćwiczenia wykonywane na orbitreku mogą okazać się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!

Trenażer – co to?

Trenażer jest maszyną przeznaczoną do ćwiczeń, która łączy w sobie zalety bieżni, steppera i jazdy na rowerze – właśnie dzięki temu jest idealnym urządzeniem do treningu tlenowego. Same ćwiczenia wykonywanie na orbitreku są proste, lecz bez wątpienia męczące. Nie ma znaczenia, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z wysiłkiem fizycznym czy jesteś aktywna już od jakiegoś czasu – wielką zaletą trenażera jest to, że osoba ćwicząca ma możliwość dopasowania poziomu trudności do własnej wydolności. Możliwe jest to dzięki regulacji oporu i szeregu różnych programów treningowych dostępnych w ustawieniach trenażera.

Zalety ćwiczenia na orbitreku

Ćwiczenia na orbitreku są bezpiecznie i nie obciążają stawów ani ścięgien – w porównaniu do treningu biegowego są zdecydowanie mniej kontuzjogenne. Właśnie z tego powodu zaleca się je osobom ze sporą nadwagą, dla których bieganie mogłoby być zbyt dużym obciążeniem skutkującym uszkodzeniem ścięgien lub stawów.

Ponadto, podczas treningu na orbitreku można w bardzo prosty sposób pozbyć się cellulitu, ponieważ mięśnie pośladków oraz ud pracują na trenażerze wyjątkowo intensywnie. W połączeniu z dobrze dobraną dietą pozbycie się skórki pomarańczowej może okazać się dziecinnie prostą sprawą.

Jak ćwiczyć na orbitreku?

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek treningu na orbitreku bezwzględnie wykonaj krótką rozgrzewkę, aby przygotować swoje ciało do właściwej pracy. Ćwiczenia wykonuj wyłącznie w butach sportowych! Jeśli jest to Twój początek przygody z trenażerem zrezygnuj z oporu i ćwicz w średnim tempie (tak, aby móc swobodnie przy tym rozmawiać). Pilnuj również postawy swojego ciała – Twoje plecy powinny być wyprostowane, a ramiona rozluźnione. Kiedy poczujesz się pewniej na orbitreku, będziesz mogła stopniowo dodawać opór i podkręcić tempo. Pamiętaj, aby treningu nie kończyć w szczytowym momencie wysiłku! Na koniec należy zwolnić i wyrównać oddech – kiedy Twoja praca serca się uspokoi, dopiero wówczas możesz zakończyć trening.

Orbitrek – efekty i opinie

Orbitrek stał się ostatnimi czasy popularny nie bez powodu – efekty pracy na nim pojawiają się niezwykle szybko! Godzinny trening pozwala spalić nawet 800 kcal (choć oczywiście wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu).

Niemniej pamiętajmy, że zbytnie forsowanie ciała na początku treningów nie jest najlepszym pomysłem. Nowa forma aktywności powinna zostać wprowadzona powoli i z umiarem. Na początku dla najbardziej optymalnych efektów należy ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu z 1-dniową przerwą na regenerację. Trening powinien trwać od 30 do 45 minut.

Oribtrek – zakup i cena

Na orbitreku możesz ćwiczyć zarówno na siłowni, jak i w domu. Zakup trenażera na własny użytek jest szczególnie dobrym pomysłem, jeśli wolisz oddawać się treningom w samotności i spokoju. Ponadto oszczędzisz czas na dojazdy na siłownię. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów orbitreków. Wyróżniamy 3 podstawowe kategorie: orbitreki mechaniczne, magnetyczne i elektromagnetyczne. Przed zakupem powinnaś dokładnie przemyśleć, jaki rodzaj trenażera najlepiej sprosta Twoim potrzebom.

Zakup orbitreka mechanicznego będzie najbardziej ekonomiczną opcją, jednak pamiętaj, że taki rodzaj urządzenia będzie dość hałaśliwy. Przed zakupem upewnij się, czy dźwięki wydawane przez maszynę są dla Ciebie akceptowalne.

Dwa pozostałe modele (orbitrek magnetyczny oraz elektromagnetyczny) są zdecydowanie cichsze i przyjemniejsze w obsłudze. Trenażer elektromagnetyczny jest najdroższy ze wszystkich, lecz też najbardziej zaawansowany technologicznie.

Najprostszy orbitrek kupisz nawet za kilkaset złotych, jednak doradzamy przemyślenie tego zakupu, ponieważ już za tysiąc złotych dostaniesz sprzęt o wiele solidniejszy i mniej hałaśliwy. Warto pomyśleć o sprzęcie w przedziale cenowym od tysiąca do dwóch tysięcy złotych, aby móc cieszyć się dobrą jakością urządzenia i przyjemnym treningiem.

Ćwiczenia na orbitreku dają możliwość szybkiego spalenia tkanki tłuszczowej i wysmuklenia sylwetki. Wraz z odpowiednią motywacją i zdrowym planem żywieniowym na pewno przyniosą Ci oczekiwane efekty w postaci zgrabnego ciała – zwiększą też Twoją pewność siebie i poprawią samopoczucie!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest