Biuro matrymonialne – jak działa?

Wydawać by się mogło, że biura matrymonialne to już przeżytek w dobie internetu i niezliczonej ilości aplikacji do randkowania, takich jak tinder czy badoo. Jednakże jest zupełnie inaczej i warto zagłębić się w ten temat trochę bardziej.

Biura matrymonialne zazwyczaj nie kojarzą się zbyt dobrze. Każdy myśli, że chodzą tam starsze osoby po przejściach, aby znaleźć sobie drugą połówkę na resztę swoich dni, aby nie zestarzeć się w samotności. Jak się okazuje, takie biura są bardzo skuteczne. Może nie najpopularniejsze w dzisiejszych czasach, ale zdecydowanie skuteczne. Działają one bardzo sprawnie, legalnie, na przejrzystych zasadach i nie musimy się bać o nasze dane osobowe, bo właśnie one są tam dobrze chronione.
Czy warto szukać miłości za pieniądze w taki sposób?

Dla kogo są stworzone biura matrymonialne?

Przede wszystkim trzeba mieć ukończone 18 rok życia oraz być singlem (dopuszczana jest też opcja separacji).
Trzeba okazać swój dowód tożsamości, wypełnić ankietę, opowiedzieć o sobie i… to tyle. Twój profil jest dodawany do bazy i pracownicy już pomagają znaleźć dla ciebie twoją drugą połówkę. No właśnie, pracownicy.

Tym biuro matrymonialne przede wszystkim różni się od zwykłych portalów randkowych czy aplikacji. Są oni tam po to, aby pomóc tobie znaleźć odpowiednią osobę. Robiąc to na własną rękę w internecie, tak naprawdę nie mamy nigdy stu procentowej pewności, że piszemy z prawdziwą osobą i że nas nie okłamuje pod jakimkolwiek względem. Biuro matrymonialne daje nam tę pewność, iż zawsze osoba którą znajdziemy, jest prawdziwa i podaje faktyczne informacje o sobie. Może to nam odjąć dodatkowego stresu i główkowania czy aby dobrze trafiliśmy.

W biurze matrymonialnym nie ma żadnych algorytmów. To właśnie pracownicy pomagają tak znaleźć drugą połówkę, aby pasować do siebie pod względem zainteresowań, gustu muzycznego czy poglądów. Potrafią oni dobiera
dobrze pary, zapewniają wysoką jakość prezentowanych ofert, aktywnie słuchają i reagują na potrzeby klientów.
Można zauważyć indywidualne podejście do klienta i skupianie się mocno na jego osobie.

Jak działa biuro matrymonialne?

Gdy już osoba zdecyduje się na skorzystanie usług danego biura, wypełnia swoje podstawowe dane, ale i nie tylko. Na taką osobę czeka bardzo rozległa ankieta. Pracownicy biura pytają się praktycznie o wszystko. Od ulubionego koloru, przez poglądy, aż po zainteresowania. Im więcej się o sobie opowie tym lepiej. Do tego załączane są zdjęcia i taki profil dodawany jest do bazy danego biura. W trakcie oczekiwania na rezultaty i pojawienia się pierwszego kandydata, pracownicy działają i pomagają dobrać idealną osobę dla klienta. Nie robi tego żadna maszyna, a to jest bardzo ważne.

Biura matrymonialne pilnują także, aby nie spotkały nikogo przykre niespodzianki na przykład dotyczące stanu cywilnego. Na pierwszym lepszym portalu randkowym w internecie każdy może powiedzieć, że jest wolny czy po rozwodzie. Prawda może być jednakże zupełnie inna. W biurze matrymonialnym nic takiego nie będzie miało miejsca. Wszelkie informacje są bardzo dobrze sprawdzane i trzeba dostarczyć odpowiednie dokumenty, aby potwierdzić faktycznie swój stan wolny. Takiej opieki nie może zagwarantować żaden portal randkowy czy aplikacja do randkowania.

Biura matrymonialne znowu zyskują na popularności i nie korzystają z nich już tylko starsze osoby, dobrze zarabiające. Oczywiście jest to duży wydatek, jednakże coraz więcej ludzi w młodym wieku się na niego decyduje. Nie oznacza to bynajmniej, że biura matrymonialne mają same plusy.

Wciąż wiele osób woli i jedynie akceptuje kontakt w realnym świecie. Poznawanie kogoś przez wiadomości tekstowe daje poczucie złudnej bliskości. Gdy nadejdzie czas na spotkanie w realnym świecie, może się okazać, że czeka na nas tylko i wyłącznie rozczarowanie.

Jednakże pomimo tych kilku wad, największe ograniczenia oraz bariery są tylko i wyłącznie w środku nas samych. Biura pomogły połączyć setki tysięcy par. Może warto zaryzykować i porzucić stereotypowe myślenie, że jest to miejsce wyłącznie dla starszych osób po przejściach z dobrym majątkiem. Czasami swoją prawdziwą miłość znajduje się w dziwnych miejscach.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest