Mikrodozowanie inaczej technika 13 kropel – nowy trend

Czy zapewnienie cerze świeżego i zdrowego wyglądu rzeczywiście wymaga od nas czasochłonnych, skomplikowanych zabiegów oraz innowacyjnych, drogich produktów? Odpowiedzią na to pytanie jest nie tak dawno odkryta technika mikrodozowania – 13 kropel, która może zmienić o 180 stopni naszą pielęgnacyjną rutynę.

Wypryski, zaskórniki, suche skórki, matowa cera bez naturalnego blasku – to tylko niektóre problemy, które są konsekwencją stosowania kosmetyków w nadmiarze, zbyt dużych ilościach, a nawet czasami w standardowych dawkach zalecanych przez producenta. Najnowsze badania wykazały, że bardzo często stan skóry pogarsza się od nieprawidłowej aplikacji serum, kremów i balsamów czy nadmiaru ilości stosowanych preparatów. W prawidłowej pielęgnacji skóry niezwykle istotne jest znanie umiaru, który ma zapewnić nowy trend w tej dziedzinie – mikrodozowanie.

Skąd wziął się termin mikrodozowania?

Termin ten pierwotnie pojawił się w całkowicie innej dziedzinie, która niewiele ma wspólnego z kosmetologią czy pielęgnacją naszej skóry. Mikrodozowanie to zabieg, polegający na zażywaniu dużo mniejszych od standardowych dawek środków psychoaktywnych, tak aby pobudzić organizm do działania przy jednoczesnym braku skutków ubocznych takich jak na przykład halucynacje. Właśnie ten termin został przeniesiony również do kosmetologii, aby zapewnić codziennej pielęgnacji potrzebnego umiaru i odpowiednich dawek kosmetyków dla naszej skóry.

Jakie są konsekwencje używania zbyt dużej ilości kosmetyków?

Mikrodozowanie polega na ograniczeniu ilości stosowanych kosmetyków, jak i ich nakładanych dawek czy porcji na naszą skórę. Dzięki temu zabiegowi cera jest mniej narażona na wystąpienie niepożądanych niedoskonałości, które bardzo często spowodowane są zapychaniem się porów. Stosowanie kosmetyków w zbyt dużej ilości sprzyja takim zjawiskom jak: pojawianie się wyprysków, zaskórników, nadwrażliwość, zaczerwienienia. To wszystko jest wywołane dużym nasyceniem składników aktywnych zawartych w kosmetykach oraz produktach pielęgnacyjnych, a objawia się to nieestetycznym podrażnieniem, stałym zaczerwienieniem czy szorstkością skóry z przesuszonymi, bardzo widocznymi skórkami. Trzeba również pamiętać o wysokim ryzyku wystąpienia reakcji alergicznych u niektórych z nas, często występujących w wyniku niepoprawnego używania preparatów i kosmetyków. Jest to szczególnie ryzykowne przy nakładaniu produktów z wysokim stężeniem witaminy C w składzie.

Czym jest technika 13 kropel i jak ją stosować?

Jedną z najbardziej znanych technik mikrodozowania i najczęściej używanych jest technika 13 kropel, opracowana przez brytyjską kobietę dermatolog – Sam Bunting. Ta metoda ma za zadanie nakłonić klientów i konsumentów do bardziej świadomej pielęgnacji skóry oraz zachęcić do systematyczności używania różnych pielęgnacyjnych specyfików.

Technika 13 kropel pomaga ograniczyć ilość aplikowanego kosmetyku w bardzo prosty i łatwy do zapamiętania sposób. Polega to na nałożeniu kosmetyku (kremu lub serum) palcami punktowo w ściśle określonych miejscach: trzy kropki na czole (po lewej, po prawej i na środku), trzy kolejne wzdłuż kości policzkowych po obu stronach, dwie na brodzie oraz dwie na nosie. W następnym kroku wystarczy jedynie dokładnie rozetrzeć cały produkt po naszej twarzy, wykonując przy tym delikatne masujące ruchy, aby dodatkowo pobudzić skórę oraz na sam koniec wklepać produkt w naszą twarz.

Tę metodę 13 kropel można było ujrzeć już niejednokrotnie w mediach społecznościowych, gdzie nadal ona pozostaje popularna i efektowna do oglądania. To właśnie za jej pomocą jest nakładany również makijaż. Podkład, bronzer, róż i rozświetlacz zostaje rozmieszczony na twarzy za pomocą tej techniki, a później rozcierany. Dodatkowo używa się do tego pędzla lub gąbeczki do makijażu.

Technika 13 kropel daje nam pewność, że zachowujemy umiar w codziennej pielęgnacji oraz że żaden preparat nie zostanie nałożony w nadmiarze, co oczywiście pozwala skórze wyglądać świeżo, młodo i posiadać naturalny blask. Warto zapamięta
, że nawet w pielęgnacji należy znać umiar, a ta metoda idealnie nam w tym pomaga.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest