Aliexpress: czyli co warto kupowić?

Aliexpress już od 2010 roku podbija serca zakupoholików niemalże z całego świata. Ten Chiński portal sprzedażowy oferuje produkty bezpośrednio od producentów, często za niewielkie pieniądze. Jeżeli długi czas dostawy nie jest Ci straszny, jesteśmy przekonani, że powinieneś spróbować skorzystać z oferty tego sprzedażowego giganta.

Jak kupować na Aliexpress – krótka instrukcja obsługi portalu

Poniżej w kilku krokach zaprezentujemy jak należy dokonywać zakupów na portalu Aliexpress:

  1. załóż konto – jest ono niezbędne do przeprowadzania transakcji na portalu. Proces rejestracji nie jest skomplikowany, a dzięki wsparciu Aliexpress Polska, cała procedura jest dokłanie wytłumaczona;
  2. znajdź produkt, który Cię interesuje – po lewej stronie znajdują się kategorie, według których posegregowano dostępne produkty. Przejrzystość kategorii oraz podział na marki i ceny sprawi, że nie ominiesz żadnego produktu, który mógłby Cię zainteresować;
  3.  wybierz odpowiednią metodę płatności – choć transakcje przez Aliexpress odbywają się wyłącznie w dolarach, nie musisz się niczym przejmować. Twój bank przewalutuje każdą przeprowadzoną transakcję, choć warto wcześniej zorientować się czy z tego typu operacją nie wiążą się dodatkowe opłaty;
  4. uzbrój się w cierpliwość – z uwagi na odległość Polski od Chin oraz imponująco niskie ceny, warto przygotować się na długi okres oczekiwania na odbiór przesyłki. Czasami czas oczekiwania może wynosić nawet 6 tygodni. Nie należy jednak obawiać się braku uczciwości sprzedawców, ponieważ Aliexpress bardzo dba o bezpieczeństwo swoich kupujących. Ponadto, istnieje możliwość reklamowania zamówionych produktów.

Aliexpress opinie

Choć Aliexpress jest z nami już od ośmiu lat, wciąż nie brakuje wielu kontrowersji na temat tego portalu. W związku z tym zdecydowaliśmy się dowiedzieć, co internauci myślą o zakupach na tej platformie:

„Zakupy przez Aliexpress jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Oczywiście, należy wcześniej dokładnie sprawdzić co się kupuje i przede wszystkim nie warto działać pochopnie. Pomimo długiego czasu wysyłki, warto poczekać te kilka tygodni, ponieważ wielu produktów nie znajdziemy nigdzie taniej, niż na Aliexpress”.

„Na Aliexpress kupuję od dawna i nauczyłem się już czego warto tam szukać. Zdecydowanie mogę polecić z Aliexpress zegarki, etui na telefony oraz wszelkiego rodzaju dodatki. Nie ma czego się obawiać, wystarczy być ostrożnym”.

Aliexpress to niezwykłe miejsce w sieci, gdzie można odnaleźć naprawdę niesamowite perełki po bardzo korzystnych cenach. Należy jednak być bardzo rozważnym, ponieważ nie trzeba nikomu przypominać, że Chińczycy są specjalistami w produkcji przedmiotów nieoryginalnych. Jeżeli jednak uważnie czytamy, co kupujemy, sprawdzamy wiarygodność sprzedawcy oraz opinie klientów, to nie ma żadnych powodów do obaw. Jeżeli tylko nie zależy nam na szybkim czasie dostawy, to jak najbardziej warto sięgnąć po produkty z portalu Aliexpress.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest