Ćwiczenie Rowerek – sprzymierzeniec pięknych pośladków? Zasady, wady i zalety

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że ten rodzaj ćwiczenia jest jednym z najbardziej popularnych. Zapewne z tego powodu, iż możemy wykonać je zarówno na deskach siłowni, jak i w zaciszu domowym. Bez wątpienia jest także rodzajem aktywności, wybieranych najczęściej przez kobiety, ze względu na swoja efektywność – jak najbardziej jest sprzymierzeńcem w budowaniu jędrnych pośladków.

Jak właściwie wykonać Rowerek?

Angażuje przede wszystkim trzy główne części – mięsień prosty oraz skośny brzucha oraz mięsień biodrowo – lędźwiowy.

  • Połóż się na macie, dociskając do niej mocno, dolny odcinek pleców. Ugnij ramiona, natomiast dłoni przyłóż do skroni.
  • Ugnij kolana pod kątem 90 stopni, a uda rozstaw prostopadle do podłoża. Staraj się utrzymać cały czas stopy mocno ‘wpięte’ do podłogi.
  • Twoja broda powinna być cały czas ‘przyklejona’ do klatki piersiowej.
  • Twoim ruchem jest symulacja pedałowania na rowerze – wyprost prawego kolana, przyciągając jednocześnie, lewe do prawego łokcia. Skręć tułów tak, aby ruch był wykonany precyzyjnie. Wydychaj powietrze. Napinaj maksymalnie mięśnie brzucha przez sekundę.
  • Powróć do pozycji wyjściowej, wykonując wdech powietrza. Kolejno wymieniaj czynność w przeciwną stronę. Ćwiczenie powtarzaj seriami, z odstępstwem na krótkie przerwy pomiędzy każdą.

Kilka wskazówek

Postaraj się, aby mięśnie brzucha były stale napięte. Dzięki temu, zyskujesz także większą pewność, iż odcinek lędźwiowy, będzie przytwierdzony do podłoża. Zwróć szczególną uwagę na moment wdechu oraz wydechu. Podczas ruch bądź skoncentrowany na poprawnym ruchu oraz powolnym przechodzeniu ruchowym.

rowerek

Wady oraz zalety ćwiczenia Rowerek

Jak w każdym rodzaju ćwiczeń są podzielone, zdania. Jest na pewno rodzajem aktywności, która wymaga dużego skupienia podczas ułożenia się ciała. Nietrudno tutaj o kontuzję czy ból, jeśli robisz je nieprawidłowo lub zbyt szybko. Jeśli posiadasz problemy z kręgosłupem, przed przystąpieniem, skonsultuj sprawę ze swoim lekarzem oraz początkowo wykonuj je pod okiem trenera. Wbrew pozorom jest rodzajem aktywności, która wymaga ogromnej uwagi, a także wytrzymałości, zalecana jest bardziej dla osób zaawansowanych, które już mają lekko zbudowane mięśnie.

Zaletą zapewne jest fakt, iż możesz wykonać rowerek w jakimkolwiek miejscu, bez użycia żadnego dodatkowego sprzętu, jak ciężary czy inne maszyny. Jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz angażować oraz wzmocnić partie brzucha oraz pośladki.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest