Aktywny weekend w mieście!

Długie dni, słoneczne niebo i wysokie temperatury to znak, że wielkimi krokami zbliża się lato. Przed nami czas spontanicznych wycieczek za miasto i planowania wakacyjnych wyjazdów… Niestety, nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić. Brak funduszy, albo równie prozaiczny brak urlopu, zmusza niektórych z nas do rezygnacji z marzeń o turystycznych podbojach. To jednak nie powód do narzekań – weekend w mieście nie oznacza konieczności rezygnowania z aktywnego trybu życia. Odrobina motywacji wystarczy, by dostarczyć organizmowi zdrowej dawki ruchu i niezapomnianych wrażeń.

Rowerem przez miejską dżunglę

W wielu polskich miastach ścieżki rowerowe przestały być rzadkością. Ich gęsta sieć pozwala na wygodne i bezpieczne przemieszczanie się pomiędzy dzielnicami. Rowerowa wycieczka jest zatem doskonałym pomysłem na spędzenie letniego weekendu. Warto wybrać kierunek obfitujący w tereny zielone lub wręcz skusić się na dłuższą wycieczkę poza granice miasta. Pamiętajmy jednak, aby koniecznie zapakować odpowiednią ilość wody oraz drobne przekąski o wysokiej wartości energetycznej, np. batony białkowe. Wygodnym sposobem na transportowanie takiego bagażu są specjalne torby rowerowe, które możemy mocować do bagażnika, ramy roweru lub kierownicy. Wyjeżdżając na wycieczkę musimy też zadbać o sprawne światła przednie i tylne, gdyż powrót o zmroku wymaga odpowiedniego oświetlenia roweru. Mimo iż według polskiego prawa noszenie kasku nie jest obowiązkowe, należy zadbać o jego zakup, zwłaszcza jeżeli w wycieczce towarzyszą nam dzieci.

Trochę wody dla ochłody

Dla miłośników sportów wodnych lato to dobry moment na powrót do regularnych wizyt na basenie. Warto zainteresować się, czy któraś z pobliskich szkół nie udostępnia na czas wakacji swoich obiektów sportowych dla mieszkańców dzielnicy. W większości miast znajdziemy również baseny miejskie. Niektóre z nich są na świeżym powietrzu. W upalne dni mogą być bardziej zatłoczone, doskonale za to spełnią oczekiwania tych, którzy przy okazji uprawiania sportu chcieliby złapać trochę opalenizny. Wybierając odkryty basen pamiętajmy o zastosowaniu wodoodpornego kremu z filtrem UV, który ochroni naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem, zapobiegając jej przedwczesnemu starzeniu oraz powstawaniu zmian nowotworowych.

Sportowy kalejdoskop

Weekend w mieście to doskonała okazja, aby wreszcie wypróbować nowe dyscypliny sportu lub wrócić do regularnych treningów. Kort tenisowy, pole do minigolfa, ścianka wspinaczkowa, park trampolin… – miasta pełne są ciekawych obiektów sportowych, z których nie mamy okazji korzystać na co dzień. Wybierając weekendową atrakcję warto wcześniej poszukać informacji w Internecie oraz zarezerwować obiekt z odpowiednim wyprzedzeniem. Dowiedzmy się, czy wymagany jest specjalny strój, obuwie lub sprzęt – być może uda nam się pożyczyć go od znajomych, co pozwoli obniżyć koszty. Dobierając weekendową aktywność, weźmy też pod uwagę naszą dotychczasową kondycję, gdyż zbyt intensywny trening może okazać się niekorzystny dla naszego organizmu. Jeżeli mimo wszystko przydarzy nam się uraz, warto mieć przy sobie lek przeciwzapalny i przeciwbólowy, który szybko złagodzi ból pourazowy, taki jak np. Dexak, zawierający deksketoprofen z trometamolem,.

Po intensywnym treningu najważniejszy jest czas na regenerację organizmu, dlatego pozostałą część weekendu warto wykorzystać na odpoczynek i inne przyjemności. Jeżeli pozwala nam na to czas, możemy kontynuować treningi także w trakcie tygodnia roboczego, gdyż lepsza kondycja oznacza coraz większe możliwości w doborze weekendowych aktywności!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest