Trening Sylwia Szostak- zasady, efekty i opinie

Sylwia Szostak to na ten moment jedna z najpopularniejszych trenerek i motywatorek fitness. Specjalizuje się głównie w treningu siłowym. Startuje również w zawodach Bikini Fitness IFB, gdzie w ubiegłym roku zdobyła srebrny medal. W sieci dobrze znana i rozpoznawana, ma szerokie grono odbiorców i fanów, którzy chętnie korzystają z proponowanych przez nią planów treningowych i dietetycznych. Swoją karierę w showbiznesie zaczęła jako modelka, wtedy ćwiczenie nie było dla niej przyjemnością i polegały wyłącznie na intensywnym cardio. Po 9 latach kariery w modelingu, zdecydowała się na kurs trenera personalnego, co było przełomem w jej życiu. Wtedy pokochała sport, idący w parze ze zdrowym rozsądkiem. Na popularność Sylwii duży wpływ miał jej mąż Akop, znany trener i kulturysta. Oprócz tego udział w programie „Agent Gwiazdy” sprawił, że Sylwia stała się osobą bardziej medialną.

Trening Sylwii Szostak, czyli jak wyrzeźbić idealną sylwetkę

Sylwia poświęca na trening od 4 do 5 dni w tygodniu. Treningi siłowe rozkłada uwzględniając poszczególne partie ciała (split workout). Na koniec zawsze wykonuje dodatkowo cardio, bądź interwały. Masę mięśniową buduje dzięki ćwiczeniom z dużymi ciężarami, natomiast wytrzymałość zawdzięcza zwiększaniu ilości powtórzeń przy ćwiczeniach z mniejszym obciążeniem. Przykładowe zestawy treningowe zamieszcza na swoim koncie YouTube. Partią ciała, którą Sylwia ćwiczy najchętniej są pośladki. Poniżej zamieszczamy serię ćwiczeń, które trenerka proponuje w jednym ze swoich filmów.

  1. Uginanie nóg na maszynie siedząc (3 serie po 20 powtórzeń).
  2. Hip thrust ze sztangą (4 serie po 8-10 powtórzeń).
  3. „Dzień dobry” (4 serie po 15 powtórzeń).
  4.  Odwodzenie ugiętej nogi w bok na wyciągu (4 serie po 12 powtórzeń).
  5.  Lifty w podporze (4 serie po 15-20 powtórzeń).
  6.  Odwodzenie nogi w tył na stepie (4 serie po 10-12 powtórzeń).

Dieta cud czy racjonalne żywienie?

Jak na przykładnego trenera przystało, Sylwia utrzymuje ścisłą dietę.  Jest to 5 posiłków, spożywanych w regularnych odstępach czasu. Nie ma tutaj mowy o głodówce. Produkty, które wybiera są bogate w białko (najczęściej pochodzenia zwierzęcego). Ważne dla niej są również artykuły pełnoziarniste oraz warzywa.  Oprócz tego dba o odpowiednie nawadnianie organizmu, pijąc dużo wody (min.1,5 litra). Raz w tygodniu pozwala sobie na tzw. „cheat meal”. Wtedy najchętniej sięga po pizzę, do której ma słabość. Jeżeli chodzi o suplementację, Sylwia stosuje białko, kreatynę, aminokwasy BCAA, a także zażywa wszelkiego rodzaju witaminy i minerały, potrzebne dla jej organizmu.

Efekty i opinie treningu Sylwii Szostak

Efekty współpracy z Sylwią, można obserwować na jej Instagramie, gdzie zamieszcza zdjęcia „przed” i „po” swoich podopiecznych. Oprócz tego publikuje screeny otrzymywanych wiadomości. Widać tam wyraźne zadowolenie klientów oraz dużą motywację ze strony Sylwii. Mowa tutaj oczywiście o współpracy online. Oznacza to tyle, że trenerka nie ma bezpośredniego kontaktu ze swoimi klientami, a jedynie rozpisuje im plany zarówno dietetyczne, jak i treningowe, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Opinie w sieci na temat współpracy z Sylwią są głównie pozytywne. Jednak pojawiają się wśród nich również „negatywy”. Skarżą się przeważnie osoby, które były bardziej wymagające co do diety i nie odpowiadały im uniwersalne rozpiski. Mowa tutaj o uwzględnianiu chorób, nietolerancji, smaków itp.

Współpraca online to dobre rozwiązanie, bo można zostać podopiecznym popularnego trenera. Jednak trzeba się liczyć z tym, że ćwiczenie na siłowni wymaga również dobrej techniki. Wykonując ćwiczenia „na czuja” możemy sobie wyrządzić dużą krzywdę, dlatego jeśli jesteście osobami początkującymi, zdecydujcie się na trenera personalnego, który będzie kontrolował waszą technikę!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest