Trening Ewy Chodakowskiej – Aktywna w ciąży. Zasady, efekty i opinie

Niewątpliwie ta postać skradła serce niejednej z nas. Trudno się temu dziwić, Ewa jest genialną osobowością, świetną trenerką, a przy okazji potrafi Cie zmotywować do ruszenia się z kanapy, w kilka minut.

Jej treningi obiegły cały świat, od Grecji skąd powróciła w raz ze swoim mężem do Polski, aby ‘zarazić’ Polki aktywnością fizyczną. Osoby, które już zaczęły przygodę z programami Ewy, zapewne zdążyły się przekonać o ich skuteczności. Jeśli byłaś aktywna przez cały czas, ale aktualnie spodziewasz się za dziewięć miesięcy dodatkowego członka rodziny, nie musisz rezygnować z ćwiczeń. Ewa Chodakowska nadciąga z pomocnymi radami oraz planem treningowym dla przyszłych mam.

Chodakowska ćwiczenia

Jeśli mieszkasz w Warszawie, możesz skorzystać z treningów w studio BeActive, gdzie będziesz uczestniczyć w treningach grupowych prowadzonych przez najlepszych trenerów, oraz osobę, której poświęcony jest ten artykuł.

Chodakowska, apeluje, aby przed rozpoczęciem aktywności fizycznej podczas ciąży, skonsultować tę kwestie z lekarzem prowadzącym. Zaleca treningi, które nie narażają Ciebie oraz Twojego dziecka na niebezpieczeństwo, eliminuje znane – intensywne interwały. W każdym etapie ciąży intensywność wysiłku będzie malała. Wówczas, pojawia się większa ilość ćwiczeń relaksacyjnych oraz oddechowych. Ewa radzi, aby wcielić do swojego dnia, długie spacery – wpływają korzystnie na Twoje samopoczucie. W momencie, kiedy jesteś już prawie przy ‘mecie’, mowa tutaj o ostatnim miesiącu ciąży, skupiasz się jedynie na ćwiczeniach oddechowych, które są Ci pomoce także przy samym porodzie.

Ćwiczenia, które idealnie komponują się z ciążą, to te wykonywane na piłce gimnastycznej, macie, tutaj odsyłam Cię na – Chodakowska Instagram oraz profil facebookow’y, znajdziesz tam klarownie rozpisane programy.

Jakie efekty przynosi trening podczas ciąży?

Zyskał całe mnóstwo zwolenniczek, zarówno tych, które były już aktywne przed ciążą, a i tych, które swoją treningową przygodę zaczynały podczas jej trwania.
Regularna aktywność fizyczna jest pomocna na wielu płaszczyznach, dzięki niej unikasz przedwczesnych porodów, wad postawy, które powstają poprzez obciążony kręgosłup, rozstępom skóry, otyłości, zaparciom, a nawet depresjom poporodowym.

Ważne elementy, o których musisz pamiętać

Zwróć szczególną uwagę na – dotychczasową aktywność fizyczną, swoją masę ciała, wydolność oraz trymestr ciąży. Wszystkie z elementów, koniecznie skonsultuj ze swoim ginekologiem.

Aby ćwiczenia przyniosły zamierzony efekt, ważne, abyś wykonywała je, co najmniej trzy razy w tygodniu. Zyskasz dzięki temu lepszy nastrój oraz rozluźnisz ciało.

Nie zapominaj o tym, aby przykuć szczególną uwagę do tego jak wykonywane są ćwiczenia. Dołóż staranności oraz szczególnej uwagi, aby każdy ruch był bezpieczny zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka. Powinnaś unikać przede wszystkim skoków, podskoków, wspomnianych interwałów oraz wyeliminować czynności, które przyczyniają się wzmocnienia mięśnia prostego.

W swoim planie treningowym nie zapomnij o diecie. Ze względu an to, iż ciąża jest jednym z najważniejszych etapów w życiu kobiety, skonsultuj się dietetykiem lub Twoim trenerem personalnym.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest