Rowerek stacjonarny – sposób na poprawę kondycji i przyspieszenie odchudzania

Rower stacjonarny to idealne rozwiązanie dla osób zabieganych, które nie mają czasu na odwiedzanie siłowni. Mając go w domu, możemy ćwiczyć o dowolnej, dogodnej dla nas porze. Pozwala na trening cardio bez specjalnego przygotowania. Mogą na nim ćwiczyć wszystkie osoby, bez względu na wiek i formę fizyczną.

Jaki rower stacjonarny wybrać?

Zanim wybierzemy się do sklepu, musimy przemyśleć, jaką ilością miejsca dysponujemy i jaki budżet możemy przeznaczyć na rower stacjonarny. Warto też przemyśleć, gdzie będziemy go przechowywać i jak często używać. Osoby początkujące do treningu amatorskiego nie potrzebują zaawansowanych technologicznie sprzętów. Warto wybierać funkcje, z których naprawdę zamierzamy korzystać.

Jakie efekty pozwala uzyskać trening?

Ta forma aktywności wymaga systematyczności. Dopiero po dłuższym stosowaniu zaczynają być widoczne efekty. Po około miesiącu systematycznej jazdy rowerkiem poprawia się wydolność serca i płuc. W zależności od stosowanych programów treningowych i częstotliwości ćwiczeń można osiągnąć widoczne skutki w postaci ukształtowania mięśni nóg, rozbudowy tkanki mięśniowej, szybszego spalania kalorii, większej wytrzymałości, poprawy ukrwienia organizmu i ogólnej kondycji. Efektem ubocznym treningów jest poprawa nastroju.

Jak ćwiczyć, by schudnąć?

Jak każdy trening wymaga planu. Chcąc się odchudzić, konieczna jest konsekwencja i systematyczność. Pomogą nam treningi interwałowe. Powinny być krótkie i intensywne, lecz dostosowane do naszych możliwości. Najlepszym rozwiązaniem jest ćwiczenie co drugi dzień. Sam trening powinien trwać od 20 do 40 minut.

Trening poprawiający kondycję

W zależności od oczekiwanych rezultatów treningu musimy odpowiednio dobrać jego intensywność. Dla poprawy ogólnej wydolności organizmu, wskazany jest trening aerobowy, czyli o małej intensywności. Po miesiącu lub dwóch zauważymy różnice nie tylko w naszej wadze, ale także kondycji ogólnej.

Jazda rowerem poprawia wygląd całego ciała i pomaga w wymodelowaniu sylwetki, dlatego warto zainwestować w model stacjonarny i regularnie na nim ćwiczyć.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest