Odzież rowerowa – Sprawdź, co musisz o niej wiedzieć!

Jeździsz na rowerze dla przyjemności lub planujesz start w zawodach? Warto do tego odpowiednio się przygotować nie tylko pod względem technicznym, czyli wyboru odpowiedniego roweru, ale i zadbać o to, aby dobrze się czuć podczas pokonywania kolejnych kilometrów. W tym celu Sport Team Sklep oferuje szeroki wybór odzieży rowerowej. Dowiedz się, jak wybrać właściwą i cieszyć się przyjemnością z jazdy!

Odzież na rower – jakie musi mieć cechy

Aby można ją było polecić, odzież rowerowa musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinna być wykonana z materiałów, które jednocześnie zapewniają skórze oddychanie, a równocześnie odprowadzają wilgoć. Odzież tego typu powinna być również termoaktywna – dzięki czemu temperatura ciała będzie utrzymywać się na tym samym poziomie niezależnie od warunków zewnętrznych. Należy również pamiętać o tym, że odzież musi być dobrana do stylu jazdy.

O ile na co dzień zakłada się koszulki z naturalnych materiałów, jak bawełna, o tyle nie sprawdzają się one podczas jazdy na rowerze. W przypadku odzieży rowerowej rządzą syntetyki – poliamid, poliester, elastan. To właśnie one umożliwiają skutecznie odprowadzanie potu oraz odpowiadają za termoregulację. Jeśli jednak z różnych przyczyn nie możesz korzystać z syntetyków (np. wywołują reakcje alergiczne skóry), wówczas najlepszym materiałem naturalnym będzie wełna merynosów. Ma ona zbliżone działanie – zwłaszcza pod względem termoregulacji.

Z czego powinien składać się zestaw odzieży na rower?

Ilość elementów, z jakich powinna składa się kompletna odzież na rower, zależy od pory roku. W miesiącach letnich wystarczą zaledwie koszulka i spodenki. W obu przypadkach odzież powinna ściśle przylegać do ciała, w żaden sposób nie krępując ruchów. Na ciepłe dni polecamy koszulki z krótkim rękawem lub w ogóle bez niech, a gdy pogoda jest niepewna – z dłuższym.

Koszulka w chłodniejsze dni powinna zostać uzupełniona przez bluzę, a spodenki należy zamienić na spodnie. Również w tych przypadkach rozmiar powinien być tak dopasowany, aby ubranie ściśle przylegało do ciała. Należy unikać odzieży mającej wewnątrz szwy lub zgrubienia – podczas jazdy będą ocierać się o skórę, wywołując nieprzyjemne swędzenia i pozostawiając otarcia. Dotyczy to zwłaszcza spodni – nogi są cały czas w ruchu, więc znacznie zwiększa się ryzyko obtarć. Na zimowe miesiące oraz pory przejściowe niezbędna będzie kurtka rowerowa. Powinna być wykonana z materiału wodoodpornego, co osłoni przed opadami deszczu i śniegu.

Zestawy odzieży rowerowej można uzupełnić o specjalne rękawiczki – na lato bez palców, na chłodne pory roku termokatywne, osłaniające całą dłoń.

 Odzież rowerowa w sklepie Sport Team

W ofercie Spot Team znajdziesz wszystkie wymienione elementy odzieży rowerowej. Są to propozycje od wiodących na rynku producentów, dostępne w wielu wersjach kolorystycznych oraz rozmiarach. Dzięki temu nie tylko znajdziesz odzież spełniającą niezbędne warunki do wygodnej jazdy, ale również taką, która będzie odpowiadać Twojemu gustowi. Sprawdź już dzisiaj, co mamy dla Ciebie!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest