Co tak naprawdę dają ćwiczenia mięśni Kegla?

Mięśnie Kegla, inaczej zwane mięśniami dna macicy, są przywoływane w kontekście medycznym zawsze, kiedy chodzi o problemy z nietrzymaniem moczu lub okresem poporodowym. Tak naprawdę ich rola nie ogranicza się jedynie do tych dwóch aspektów. Odpowiednie ćwiczenia mogą zagwarantować Ci nieziemskie przeżycia seksualne – co najlepsze, dotyczy to zarówno Ciebie jak i Twojego partnera.

Mięśnie Kegla – gdzie się znajdują?

Aby odpowiednio zadbać o tę część naszego ciała, najpierw trzeba określić, gdzie dokładnie znajdują się mięśnie. Ich układ nie jest trudny do zlokalizowania. Mięśnie kegla łączą kość łonową z kością guziczną (ogonową). Dlatego też nazywane są mięśniami łonowo-guzicznymi. Składają się z trzech warstw, a kształtem przypominają wygiętą łódkę. Dwie głębsze warstwy są odpowiedzialne za podtrzymywanie pochwy, macicy i pęcherza.

W praktyce najlepiej jest je zlokalizować w bardzo prosty sposób – kiedy korzystasz z toalety, napnij mięśnie i na chwilę przerwij oddawanie moczu. Tak najprościej rozpoznasz, gdzie się znajdują. Pamiętaj tylko, że samych ćwiczeń nie należy wykonywać podczas oddawania moczu, ponieważ takie wstrzymywanie może doprowadzić do infekcji dróg moczowych. Same ćwiczenia są bardzo proste i możesz je wykonywać praktycznie
w każdym miejscu.

Jak ćwiczyć mięśnie kegla?

Po pierwsze rozluźnij się i usiądź na krześle. Pamiętaj o prostej pozycji pleców i lekko rozszerzonych kolanach. Twoje stopy powinny płasko przywierać do podłogi. W takiej pozycji zacznij napinać mięśnie. Jeśli wolisz ćwiczyć w pozycji leżącej – połóż się na plecach i lekko rozchyl nogi. Ważne jest, aby nie włączać do tego mięśni brzucha i pośladków. Możesz sprawić czy nie są napięte i podczas ćwiczeń trzymać ręce na tych częściach ciała. Kiedy ćwiczenia same wejdą Ci w krew i dokładnie poznasz swoje ciało, będziesz mogła wykonywać je na stojąco. Aby zauważyć satysfakcjonujące efekty potrzebna jest regularność. Najlepiej będzie, jeśli zaczniesz od kilkosekundowych powtórzeń, naprzemiennie napinając i rozluźniając mięśnie. Ćwicz w ten sposób minimum 3 razy dziennie.

W kolejnych tygodniach możesz proporcjonalnie zwiększać czas i liczbę powtórzeń. To prosta metoda na poprawę jakości seksu, a najlepsza jest w niej łatwość wykonania. Możesz ćwiczyć w dowolnym miejscu: w domu, w pracy, w parku, a nawet w kolejce po zakupy.

Jakie efekty dają ćwiczenia mięśni Kegla?

Pierwsze efekty są zauważalne po miesiącu, a wykonywane regularnie przyniosą coraz więcej satysfakcji seksualnej. Przede wszystkim: przedłużą stosunek, wyostrzą doznania i doprowadzą
do zwielokrotnienia orgazmu. U mężczyzn ćwiczenia kegla mogą także leczyć przedwczesne wytryski.
Ćwiczenia Kegla to sposób na lepszą aktywność seksualną. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie mięśnie wokół pochwy są odpowiedzialne za erotyczne przeżycia – dobrze wyćwiczone, silne mięśnie pozwolą Ci mocniej ścisnąć członka Twojego partnera, kiedy będzie w Tobie, a to zagwarantuje przyjemność obu stronom.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest