Mięśnie Punishera – sprawdź jedno ćwiczenie, które da Ci siłę i sprawność

Jeśli dbasz o swoją sylwetkę i chcesz poprawić sprawność fizyczną – możesz wzmocnić swoje ciało za pomocą tylko jednego ćwiczenia. Punisher dzięki niemu zyskał niemal nadludzką siłę oraz niezwykłą sprawność. Poznaj jego sekret i wypróbuj jak to ćwiczenie wpłynie na Twoje ciało!

Kim jest Punisher?

Punisher jest bohaterem komiksów Marvela. Po raz pierwszy pojawił się w komiksach o „Spider-Manie” w 1974 roku. Jego postać bardzo spodobała się odbiorcom. Dowodem na to jest produkcja gier komputerowych z jego udziałem oraz kolejna adaptacja rysunkowej opowieści i ponowne przeniesienie jej na ekrany.

Punisher – serial

Od 18 stycznia na platformie Netflix możemy oglądać już drugi sezon serialu pt. „Marvel: The Punisher”. Opowiada on o byłym żołnierzu Marines, który w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności wraz z rodziną stał się świadkiem krwawej egzekucji przeprowadzonej przez mafię w Central Parku. Niedługo po tym wydarzeniu, bliscy głównego bohatera również zginęli. Dlatego Frank Castle – tytułowy Punisher przysiągł zemstę i to właśnie nią kieruje się w życiu.

Nie jest superbohaterem, jakich znamy z innych produkcji Marvela. Punisher brutalnie traktuje przestępców i sam się z nimi rozprawia. Wyręcza organy ścigania, bo jak twierdzi – istniejący system jest mało efektywny.

Sekretna siła Punishera – w jaki sposób trenuje?

Ten bohater jest nie tylko wytrzymały psychicznie. Aby dawać sobie radę w walce ze złem szlifuje swoją formę. Ma silne mięśnie, które regularnie wzmacnia za pomocą jednego, technicznie bardzo prostego ćwiczenia. Co robi?

Wykonuje trening siłowy. Z obciążeniem podciąga się na drążku. To sposób, który angażuje górne partie ciała i w widoczny sposób je rozwija. Wymaga jednak dużej wytrwałości i silnej woli – zwłaszcza, jeśli nigdy wcześniej się tego nie próbowało.

Jak ćwiczyć?

Ogólnie, ćwicząc na drążku wzmocnisz górną część pleców, bicepsy oraz mięśnie brzucha. Jednak istnieje kilka sposobów ćwiczenia. To, który wybierzesz, jest zależne w głównej mierze od tego, które mięśnie chcesz najbardziej rozwinąć.

Znaczenie ma rozstaw dłoni na drążku. Ich ułożenie wpływa na technikę oraz efekty treningów. Możesz ćwiczyć nachwytem i podchwytem o szerokim lub wąskim rozstawieniu dłoni.

Żeby wzmocnić i rozbudować górną część pleców, podciągaj się nachwytem z dłońmi szeroko oddalonymi od siebie, nogami ugiętymi w kolanach, i skrzyżowanymi na wysokości kostek. Takie ułożenie sprawi, że najintensywniej będzie pracował mięsień najszerszy grzbietu i mięśnie naramienne. Zaangażujesz przy okazji mięsień czworoboczny oraz przedramiona. Tym sposobem wyrzeźbisz tzw. „sylwetkę superbohatera” – szeroką w jej górnej części i stopniowo zwężającą się do dołu, która wyglądem przypomina literę V.

Podciągając się na drążku angażujesz do pracy mięśnie klatki piersiowej, jednak nie tak mocno jak inne wspomniane wcześniej partie ciała. Aby zintensyfikować efekty pracy mięśni klatki piersiowej stosuj podchwyt, w którym palce są skierowane w kierunku ćwiczącego.

Drążek może posłużyć tez do pracy nad mięśniami brzucha. Wisząc na drążku z lekko ugiętymi nogami w kolanach, unoś je na zmianę w kierunku klatki piersiowej. Możesz wykonywać to ćwiczenie również ze skrętem tułowia.

Jak często wykonywać ćwiczenia?

Trenuj dwa – trzy razy w tygodniu. Ilość powtórzeń dostosuj do swoich możliwości, które z czasem będą coraz większe. Podciągaj się kilka razy. Rób 20 sekundowe przerwy, a następnie powtarzaj ćwiczenie.

Stosuj cenne wskazówki

Pamiętaj, aby w trakcie wykonywania ćwiczenia etap opuszczania się na drążku był dłuższy od fazy wznoszenia. W chwilach największego napięcia poszczególnych partii mięśniowych zatrzymuj ruch na kilka sekund i powoli wracaj do pozycji wyjściowej. Aby zwiększyć poziom trudności – jak Pinisher, możesz dodać obciążenia lub wąsko rozstawiać dłonie na drążku.

Jeśli chcesz rozbudować swoje ciało równomiernie i sprawić by było atrakcyjne – co jakiś czas różnicuj sposób ćwiczenia. Wykonuj serie nachwytem i podchwytem, zmieniaj szerokość rozstawienia dłoni. Nie koncentruj się tylko na mięśniach brzucha lub tylko bicepsach.

Nie ćwicz kilka dni z rzędu. Rób przerwy pomiędzy dniami treningowymi – w ten sposób Twoje mięśnie będą miały szansę na regenerację.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest