Koło gimnastyczne – przydatny i skuteczny wynalazek do ćwiczeń

Od początku…są to dwa drewniane lub metalowe koła zawieszone na dwóch linach przytwierdzonych hakami do sufitu lub drążka rozporowego. Nie trzeba specjalnie zapisywać się na siłownię, aby rozpocząć swoją przygodę z nimi. Możemy zawsze zamontować sobie co takiego w domu, montaż nie jest zbyt wymagający czy też skomplikowany, kilka całkiem prostych kroków.

Do kogo skierowane są ćwiczenia na kołach?

Należy również wspomnieć o bardzo istotnej rzeczy a mianowicie wykonywanie ćwiczeń na tym przyrządzie jest zdecydowanie dla osób zaawansowanych, które chcą wzmocnić mięśnie ale nie tylko. Potrzebna jest duża stabilizacja CAŁEGO ciała, każdy mięsień musi być napięty a całe ciało musi spójnie pracować aby odpowiednio wykonywać ćwiczenia. Bardzo łatwo o kontuzje bez umiejętnego korzystania i wiedzy jak się do tego się zabrać. Głównym celem jest napięcie wszystkich naszych mięśni, praca całego ciała w ogromnym skupieniu i harmonii, jest to z pewnością jeden z cięższych treningów siłowych.

Przykładowe ćwiczenia do wykonania to m. in zwisy, pompki, brzuszki, odwodzenie nóg w poziomie.

kolka gimnastyczne r32 alpin Jakie są zalety takich ćwiczeń?

Z całą pewnością wzmocnienie mięśni całego ciała (przede wszystkim mięśni brzucha, klatki piersiowej, ramion, pleców)
Ten rodzaj treningów wysiłkowych nie należy do najłatwiejszych i z pewnością nie jest on dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tego rodzaju aktywnością fizyczną. Osoby początkujące mogą mieć problem z utrzymaniem równowagi i kontrolowaniem swojego ciała, gdyż to nie lada wyczyn. Nie oznacza to jednak, że muszą zupełnie zrezygnować z tej formy aktywności. W ich przypadku zaleca się proste ćwiczenia na kółkach, które nie wymagają dużego wysiłku fizycznego.
Pewnie jesteście ciekawi jakie są efekty po tej formie aktywności… więc przyjrzyjmy się temu bliżej.

  • Wzrost siły i wytrwałości naszych mięśni (w całym ciele!)
  • Większa kontrola zachowania równowagi
  • Poprawa koordynacji ruchowej

Ćwiczenia wykonywane na ringach są bardzo zróżnicowane pod wpływem zaangażowania mięśni, zmienimy kąt przechylimy się tylko troszkę w lewo i już inna praca i inne mięśnie zostaną przez nasz zaangażowane.

Jednak pamiętajmy, że zanim się zabierzemy za cokolwiek dowiedzmy się jak należy używać sprzętu aby nie narazić się na kontuzje czy urazy, bo o nie bardzo łatwo zwłaszcza gdy nie przygotujemy się odpowiednio. Należy pamiętać o przygotowaniu nie tylko siebie ale miedzy innymi podłoża pod sprzętem, powinny o tym pamięć zwłaszcza osoby początkujące.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest