Joga twarzy – czym jest i jak ją wykonać?

Z biegiem czasu skóra twarzy traci swoją sprężystość i elastyczność. To naturalny proces. Istnieje jednak sposób na przywrócenie jej jędrności i blasku. To coraz bardziej popularna wśród modelek i gwiazd joga twarzy. Efekty wykonywania ćwiczeń można zaobserwować już po dwóch (!) tygodniach.

Reklamowana jako naturalny botoks jest skuteczną metodą na zachowanie młodego wyglądu. Jest ponadto bezpieczna, a co więcej jej praktykowanie nie zajmuje zbyt dużo czasu i nie wymaga specjalnych umiejętności – to proste czynności polegające na uśmiechaniu się, unoszeniu brwi itp. Sprawdź, czym jest joga twarzy i jak ją wykonać.

Co to jest joga twarzy?

Joga twarzy jest rodzajem gimnastyki twarzy, mającej na celu przywrócenie cerze młodego wyglądu. Regularne wykonywanie ćwiczeń przywraca skórze jędrność, sprężystość i elastyczność, wygładza i spłyca zmarszczki, poprawia ukrwienie, dodaje blasku. To bezpieczny i prosty trening mięśni twarzy, które możesz wykonywać samodzielnie w domu.

Joga twarzy – efekty

Jeśli ćwiczenia wykonywać będziesz codziennie, pierwszych efektów możesz spodziewać się już po pierwszych dwóch tygodniach. Wystarczy pięć minut dziennie! Mało tego, bo uzyskane rezultaty są podobno bardziej spektakularne niż te uzyskane przy stosowaniu nawet najlepszych i najdroższych kremów – to z pewnością ważna cecha, którą wyróżnia się joga twarzy. Opinie stosujących ćwiczenia tylko potwierdzają jej wysoką skuteczność. Powtarzane starannie i regularnie ruchy przywracają cerze utracony blask i koloryt, napinają i naciągają mięśnie twarzy, spłycają istniejące zmarszczki, a jednocześnie to świetna i skuteczna profilaktyka przed powstaniem nowych niedoskonałości. Ćwicząc systematycznie, ustrzeżesz się ponadto przed podwójnym podbródkiem, obwisłymi policzkami czy kurzymi łapkami.

Nie potrzebujesz do tego żadnego dodatkowego sprzętu ani kolejnych kosmetyków. Niewątpliwą zaletą jest również to, że ćwiczenia możesz wykonywać praktycznie wszędzie i o każdej porze – nawet podczas oglądania ulubionego serialu, a co za tym idzie nie wymagają dużych nakładów czasowych. Istotna jest jednak regularność. Ale to tylko kilka minut dziennie!

Jak wykonywać jogę twarzy?

Na początek dobrze jest wziąć udział w sesji pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który pokaże ci, jak ćwiczyć mięśnie twarzy, żeby uzyskać oczekiwany efekt. Ale równie dobrze możesz samodzielnie opanować podstawowe techniki jogi twarzy. Ćwicz na początku przed lustrem – pozwoli ci to kontrolować kolejne ruchy, aby potem wykonywać je płynnie i prawidłowo.

Trening mięśni twarzy rozpoczynaj zawsze od łagodnego masażu, który rozluźni mięśnie – to jak rozgrzewka przed treningiem. Użycie oliwki lub kremu pozwoli na płynne ruchy i rozgrzanie skóry twarzy.

Pamiętaj zawsze, żeby ćwiczenia wykonywać starannie i bez pośpiechu. Nie zapominaj przy tym o zachowaniu równego oddechu – to przecież fundament jogi! Niech to będzie przy okazji twoja chwila relaksu i wyciszenia.

Joga twarzy – przykładowe ćwiczenia

Ćwiczenie na podbródek, usta i policzki

 • Ułóż usta w kształt litery „O” i napnij mięśnie.
 • Pozostań w tej pozycji przez około 10 sekund.
 • To wszystko! Wystarczy tylko, że ćwiczenie powtórzysz trzy razy.

Na kurze łapki

 • Na początek szeroko się uśmiechnij! To przecież proste!
 • Następnie połóż palce wskazujące na zmarszczkach wokół oczu (w miejscu tzw. kurzych łapek).
 • Teraz uciskaj mięśnie pod powiekami, równocześnie je napinając.
 • Wykonaj dwadzieścia powtórzeń po około 5 sekund.
 • Pamiętaj przy tym, żeby przy ćwiczeniu nie angażować innych mięśni twarzy.

Na mięśnie wokół ust

 • Rozchyl lekko usta.
 • Połóż palce wskazujący i środkowy obu rąk tuż nad kącikami ust.
 • Usta układaj w dzióbek, a jednocześnie palcami rozciągaj skórę na zewnątrz.
 • Powtórz ćwiczenie pięć razy.

Uwaga! Specjaliści od jogi twarzy przestrzegają i sugerują umiar w wykonywaniu ćwiczeń. Zbyt częsty trening może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego i pogłębić zmarszczki.

Joga twarzy to naturalny i skuteczny sposób na zachowanie młodego wyglądu. Może być świetnym uzupełnieniem stosowania kosmetyków, choć wedle opinii niektórych jest znacznie skuteczniejsza od nawet najlepszych mazideł. To metoda bezpieczna, naturalna, nie wymagająca zbyt dużych nakładów czasowych ani specjalnego sprzętu. A na sam początek wystarczy, że się szeroko uśmiechniesz!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest