Zastanawiasz się, jaki prezent zrobić osobie, której pasją jest joga? Przygotowaliśmy kilka najciekawszych propozycji, dzięki którym miłośniczka tej formy spędzania wolnego czasu z pewnością będzie zadowolona. Pomysły na podarunki pogrupowaliśmy ze względu na budżet kupującego_ej. Dzięki temu zawsze trafisz z prezentem.
Spis treści
Jakie prezenty dla joginki będą zawsze trafione w dziesiątkę?
Joga, w ogólnym znaczeniu, odnosi się do systemu filozofii indyjskiej łączącej w sobie dbałość o ciało oraz o umysł. W powszechnym rozumieniu, szczególnie dla osób mniej zaznajomionych z tym nurtem, joga kojarzy się wprost z aktywnością fizyczną realizowaną w zaciszu domowym lub na salach gimnastycznych. Współczesna joga kojarzy się przede wszystkim ze sztuką fitness oraz uprawianiem aktywności fizycznej w celu poprawienia równowagi życia. Niektóre rodzaje praktykowanej jogi mogą bezpośrednio łączyć się z religijnością, wprowadzając liczne elementy związane z medytacją oraz poznawaniem ciała i umysłu. Bez zagłębiania się w szczegóły, osoby stosujące się do jej „świeckich” zasad wykorzystują szereg akcesoriów i przedmiotów przeznaczonych do praktykowania fizycznych ćwiczeń. Takie podejście do tematu może znacząco pomóc nam w wybraniu najlepszych prezentów dla dziewczyny, mamy, przyjaciółki z pracy czy też innej osoby żywo zainteresowanej tym tematem. Zawsze dobrym pomysłem na taki prezent będą m.in.:
- akcesoria sportowe,
- poduszki medytacyjne,
- mata,
- zestaw kadzideł,
- sprzęt do słuchania muzyki medytacyjnej,
- zdrowe produkty spożywcze – kawa typu speciality, herbata,
- naczynia termiczne.
Prezenty dla joginki. „Low budget”
Czy istnieją jakieś niedrogie prezenty dla joginki, które okażą się przydatne i wartościowe? Zdecydowanie tak! Jeśli nasz budżet prezentowy wynosi ok. 30–40 złotych, to bez problemu w tej kwocie jesteśmy w stanie znaleźć coś interesującego. Przykład? Elastyczna podkładka do ćwiczeń, która przyda się nie tylko podczas zajęć jogi, ale także innych aktywności sportowych. Dobrym pomysłem jest także zakup drewnianych kostek (klocków) do jogi albo zainwestowanie w stylowy dzbanuszek do nalewania herbaty. Bez problemu, wybierając tego typu upominki, zmieścimy się w zakładanym budżecie. Prezent możemy opakować w specjalny, wzorzysty papier z orientalnymi wzorami. Inną propozycją jest oryginalny plakat przedstawiający symbole, które mają duże znaczenie w systemie filozofii indyjskiej. Kolejny pomysł to kawiarka, torba lub biżuteria z personalizacją – co z pewnością przypadnie do gustu obdarowanej.
Joga – prezenty „na bogato”
Tak jak w przypadku każdego innego podarunku, tak i w kontekście prezentów dla joginki górna granica cenowa może być postawiona bardzo wysoko. Jeśli zamierzamy przeznaczyć ok. 200 złotych (lub więcej) na prezent, możemy pokusić się o bardziej zindywidualizowany prezent dla miłośniczki jogi. Niezłym pomysłem będą specjalne zestawy do medytacji, które zawierają pachnące kadziła – po zapaleniu zapewniają niezwykle przyjemny zapach. W wyższej półce cenowej znajdują się także profesjonalne maty fizjoterapeutyczne, które można wykorzystać do trenowania jogi. Ciekawymi pomysłami prezentowymi są także różnego rodzaju stylowe ozdoby do pomieszczeń, np. w formie figur geometrycznych, przypominających o harmonii świata. Jeśli wiemy nieco więcej o potrzebach osoby, doceniającej w swoim życiu jogę, to zdecydowanie wartym przemyślenia pomysłem jest zakup ubrań do ćwiczeń. Powinniśmy jednak wiedzieć, jaki rozmiar stroju fitness będzie odpowiedni w danym przypadku (lub zachować rachunek do ew. wymiany ubrania). Warto stworzyć także łączony zestaw, w skład którego wejdzie np. książka o jodze, karnet na zajęcia (jeśli obdarowywana chciałaby, rzecz jasna, na takie kursy uczęszczać – warto zastanowić się nad rozwiązaniem „pomiędzy”, czyli opcją online) oraz sprzęt do medytacji – poduszkę, kołdrę lub zestaw audio do odtwarzania muzyki relaksacyjnej (np. głośnik działający w systemie bluetooth). Niezależnie od tego, czy będzie to mata do jogi, zestaw akcesoriów, kurs lub też coś innego związanego z jogą, prezent jest wyrazem – tak ważnej przecież w tym systemie filozoficznym – wdzięczności. Sam fakt podarowania bliskiej osobie czegoś powiązanego z jej pasją jest bardzo wartościowy.