Ćwiczenia na obwisła skórą na brzuchu

Zbyt szybkie odchudzanie, ciąża to najczęstsze przyczyny obwisłej skóry na brzuchu. Co zrobić? Jak pozbyć się obwisłego brzucha?

Kompleksowe działanie na obwisły brzuch

Utrata tkanki tłuszczowej nie wystarczy, aby nasz brzuch wyglądał estetycznie. Zbyt szybkie odchudzanie może spowodować, że skóra nie zdąży się zregenerować i pomimo utraty kilogramów zostanie nadmiar skóry. Z podobnym problemem borykają się również kobiety, które urodziły dziecko. Rozciągnięta skóra w trakcie ciąży zazwyczaj nie wraca automatycznie do swojej formy po porodzie. Aby poprawić wygląd naszego brzucha trzeba do sprawy podejść kompleksowo:

1. Ćwiczenia

Ćwiczenia pomogą nam wzmocnić brzuch i wypełnić nadmiar skóry tkanką mięśniową. Ponadto ruch pomoże ujędrnić i odżywić cały organizm i wpłynie także pozytywnie na stan naszej skóry.

 • Podnoszenie tułowia z obciążeniem
  Połóż się płasko na plecach. Podkurcz nogi i złap pomiędzy uda i podudzia piłkę lekarską. Wykonaj spięcie brzucha unosząc nogi i górną część tułowia. Próbuj zbliżyć kolana jak najbliżej klatki piersiowej. Wytrzymaj parę sekund i wróć do pozycji wyjściowej.
 • Podnoszenie tułowia z obciążeniem 2
  To ćwiczenie jest bardzo podobne do poprzedniego. Tym razem jednak trzymamy piłkę lekarską na klatce piersiowej. Podkurczone nogi unoś razem z górną częścią tułowia próbując zbliżyć kolana do piersi.
 • Skręty tułowia z uniesionymi nogami
  Połóż się płasko na plecach a wyprostowane nogi unieś prostopadle do ziemi. W tej pozycji unieś i skręć górną część tułowia w prawo. Zatrzymaj się na chwilę w tej pozycji i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie tym razem robiąć skręt tyłowia w lewo.
 • Deska
  Połóż się na brzuchu następnie unieś tułów opierając się na przedramionach i na złączonych stopach tak, aby całe twoje ciało znalazło się równolegle nad ziemią. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund.
 • Deska boczna
  Z pozycji deski z poprzedniego ćwiczenia przekręć ciało na bok tak, aby punktem podparcia było tym razem jedno przedramię i bok stopy. Wolną rękę unieś w górę prostopadle do podłogi. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund.
 • Unoszenie nóg podczas zwisu z drążka
  Złap się drążka i pozwól ciału na swobodny zwis na wyprostowanych rękach. Następnie unieś ugięte nogi w kolanach próbując dotknąć nimi klatki piersiowej. Wróć do pozycji wyjściowej.

Te wszystkie ćwiczenia pomogą ci wzmocnić mięśnie brzucha a masa mięśniowa wypełni tą część skóry, którą do tej pory zajmowała tkanka tłuszczowa. Jednak same ćwiczenia mogą nie wystarczyć. Dlatego drugim kluczowym aspektem w walce z obwisłym brzuchem jest:

2. Pielęgnacja i dieta

Skóra po odchudzaniu czy ciąży oprócz odpowiednich ćwiczeń potrzebuje również odpowiedniej pielęgnacji i diety. Picie dużej ilości wody nie tylko nawodni i uelastyczni skórę, ale i oczyści przy okazji cały organizm. Dieta bogata w warzywa i owoce, a także rośliny strączkowe dostarczy nam witamin, które pomogą w wytwarzaniu kolagenu. Składnikami, które szczególnie wpływają na efekt regeneracji skóry jest witamina C i kwasy omega-6 oraz omega-3, a także mikroelementy taki jak magnez, żelazo, cynk, selen. Dodatkowo masaże są doskonałym sposobem na pobudzenie procesu regeneracji skóry i poprawienie jej ukrwienia. Co najmniej trzy razy w tygodniu wykonuj masaż skóry brzucha przy pomocy specjalnej, szorstkiej gąbki, rękawicy czy innych masażerów. To wszystko sprawi, że po paru tygodniach powinnaś zauważyć pierwsze oznaki poprawy wyglądu twojego brzucha.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Aby zapobiec problemom z obwisłą skórą najlepiej w ogóle nie dopuścić do zaistnienia takiej sytuacji. O ile rozciąganie się skóry w czasie ciąży jest zjawiskiem naturalnym tak, dzięki odpowiedniej pielęgnacji przez cały czas trwania ciąży możemy sprawić, że łatwiej powróci ona do dobrej formie po porodzie. W przypadku odchudzania pamiętajmy, że zbyt szybka utrata kilogramów nie działa na naszą korzyść. Przyjmuje się, że możemy tracić do 1kg tygodniowo, aby proces odchudzania przebiegał bez szkody dla naszego organizmu i tym samym, aby nasza skóra nadążyła z procesem regeneracji.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest