Barre, czyli fitness przy drążku – na czym polega?

Aktywność fizyczna nabiera w dzisiejszych czasach szczególnego znaczenia. W związku z tym pojawiają się coraz to nowsze formy ćwiczeń, które mogą poprawić naszą kondycję. Jednak zwykły trening na siłowni odchodzi już do lamusa. Coraz częściej wybiera się mniej tradycyjne rozwiązania. Jednym z nich jest barre, czyli fitness przy drążku. Ten najpopularniejszy ostatnio trend w światowym fitnessie dotarł również do Polski. Zobacz na czym polega barre i wypróbuj go samodzielnie. W mgnieniu oka przekonasz się o jego wielu zaletach i niezaprzeczalnej skuteczności.

Na czym polega fitness przy drążku?

Barre, czyli fitness przy drążku to duża rewolucja w tej dziedzinie. Dlaczego? Bowiem tego rodzaju ćwiczenia łączą ze sobą klasyczny fitness z elementami: pilatesu, aerobiku, jogi oraz baletu. Dzięki temu barre staje się treningiem wybieranym przez tak wiele osób. Jak wskazuje już sama nazwa, ćwiczenia te wykonywane są przy drążku – podobnym do tego, przy jakim trenują baletnice. Do tego rodzaju treningu nie trzeba się jakoś wyjątkowo przygotowywać – wystarczy założyć wygodny sportowy strój. Nie trzeba również martwić się o konieczność zakupu sportowych butów, bowiem barre najlepiej ćwiczy się w skarpetkach albo boso. Typowy trening tego rodzaju rozpoczyna się od rozgrzewki, która pozwala przygotować mięśnie do dalszego wysiłku. Następny krok to już właściwa gimnastyka przy użyciu drążka oraz z wykorzystaniem masy ciała. Na końcu niezbędne jest dokładne rozciągnięcie całego ciała.

Jakie efekty przynosi trening barre?

Najlepsze w fitnessie przy drążku jest to, że angażuje on do wysiłku dosłownie całe ciało. Wszystkie mięśnie zyskują możliwość na wzmożenie swojej aktywności. Bezpośrednio wiąże się to więc z wieloaspektowymi korzyściami, jakie przynosi barre. I mowa tutaj nie tylko o poprawie wyglądu, czy zadbaniu o stan zdrowia. Korzysta również psychika – ćwiczenia podnoszą poziom endorfin w organizmie i sprawiają, że można poczuć się bardziej szczęśliwym i zadowolonym z życia. Oto inne zalety, jakimi wyróżnia się fitness przy drążku:

  • poprawa koordynacji ruchowej
  • to sposób na skuteczne modelowanie i uelastycznianie sylwetki
  • na takim treningu szczególnie korzystają dolne partie ciała – pośladki i uda zostają wzmocnione
  • dzięki zastosowaniu elementów baletowych można uzyskać podstawową wiedzę z zakresu tańca
  • to trening dla każdego – intensywność ćwiczeń ustalana jest dla każdego indywidualnie
  • taki trening motywuje i daje zastrzyk energii do robienia postępów
  • przyczynia się do spalenia nadmiaru tkanki tłuszczowej
  • działa wyszczuplająco
  • trening ten może być wykonywany przez wszystkich – niezależnie od kondycji i stopnia rozciągnięcia
  • w wyniku ćwiczeń ruchy nabierają większej gracji

Jak widać barre, czyli fitness przy drążku nie bez powodu zyskuje coraz większą popularność. To naprawdę interesująca alternatywa dla tradycyjnych ćwiczeń. Barre pozwala przełamać nudę, która może pojawić się, gdy trening przez długi czas wygląda podobnie. Mało tego jest to rozwiązanie idealne dla osób, które niekoniecznie marzą o wylewaniu litrów potu na sali treningowej, jednocześnie jednak pragną zadbać o swój wygląd i zdrowie. Fitness przy drążku na pewno im w tym pomoże.

Chcesz wysmuklić i uelastycznić swoją sylwetkę, a może zależy Ci na spaleniu tłuszczu? Pragniesz wzmocnić mięśnie i poprawić postawę ciała? W takim razie barre jest dla Ciebie! Wypróbuj go już dziś – przekonasz się, że będzie to pierwszy raz z takim treningiem, ale na pewno nie ostatni.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest