Zdrowe zakupy – czy łatwo je zrobić? Doradzamy!

W dobie Internetu i wszelkich nowinek technologicznych, produkty ekologiczne pochłonęły nas z pozytywnym skutkiem. Po dziś dzień zauważamy ich wpływ na nasze codzienne życie, a przede wszystkim nawyki żywieniowe. Coraz częściej zwracamy uwagę na to, co jemy i jak jemy. Stawiamy na systematyczność, regularność i zakup produktów nieprzetworzonych oraz ograniczenie węglowodanów. Zdrowa żywność nie jest jednak łatwym zadaniem… i właśnie tutaj z pomocą przychodzi nam aplikacja „Zdrowe zakupy”.

Zbilansowana dieta, czyli co to takiego

Wśród współczesnego społeczeństwa panuje przekonanie, iż prawidłowy sposób odżywiania opiera się wyłącznie na posiłkach i produktach o niskiej zawartości tłuszczu. Brak słodyczy, białego pieczywa, a nawet części rodzajów mięsa, stały się integralną częścią większości diet. Nie jest to jednak działanie w pełni wystarczające. Odrzucone produkty powinny w odpowiedni sposób zostać zastąpione innymi, tak by usunąć wszelkie niepotrzebne substancje, tym samym dostarczając niezbędnych wartości odżywczych.

Zdrowe odżywianie powinno cechować się głównie silnym indywidualizmem. Osoba cierpiąca na insulinooporność odżywia się zupełnie inaczej niż osoby w pełni zdrowe. Nie każdy tak samo toleruje pewne składniki. I choć mogą one być powszechnie uznane za zdrowe, niekoniecznie będą wszystkim służyć. Istotnym jest więc słuchanie własnego ciała oraz znaków, jakie nasz organizm nam przesyła. Sprawdzenie i kontrolowanie jego reakcji stanowi początek dla doboru nowej, ale odpowiedniej i najlepszej dla poszczególnej osoby diety. Ułatwić mogą nam to właśnie nowości technologiczne…

Aplikacja…

… zdrowe zakupy jakiś czas temu zdążyła opanować Internet i zawitać na naszych smartfonach. Dla tych, którzy jej jeszcze nie znają, warto przybliżyć temat i zaznajomić z tym, co w założeniu miało nam ułatwić robienie codziennych zakupów. Większości konsumentów widok osób skanujących produkty ze sklepów półek, prawdopodobnie już nawet nie szokuje. Skanujemy wybrany wcześniej produkt i zwykle odkładamy go z powrotem na miejsce… Czy rzeczywiście aplikacja jest warta uwagi? Czy nie sprawi ona problemu osobom starszym? Sprawdź sam! Być może wkrótce przekonasz się do jej zainstalowania!

Jak to tak naprawdę działa?

Główne założenie oraz zasady działania aplikacji są nadzwyczaj proste. By uniknąć czytania składów produktów zwykle pisanych drobnym druczkiem, skanujemy kod kreskowy towaru i w ciągu kilku sekund dostajemy wyszczególniony skład. Bez potrzeby dokładnej analizy, dostajemy gotowe informacje. Aplikacja gwarantuje nam łatwe i czytelne rozwiązanie, dzięki któremu bez problemu dowiemy się czy wybrana rzecz posiada konserwanty, zbędne składniki chemiczne oraz czy jest ona szkodliwa dla naszego zdrowia.
Ten oto sposób, został tak pomyślany, by zminimalizować czas spędzany na zakupach oraz przeszukiwaniu Internetu, by znaleźć interesujące nas treści.

Klik i gotowe

Pobranie aplikacji nie powinno stanowić problemu. Jest ona dostępna zarówno dla systemu Android, jak iOS. Wystarczy się jedynie zalogować… i nic skomplikowanego już na nas nie czeka! W momencie uruchomienia aplikacji, wyświetli nam się opcja skanowania produktu, która po kliknięciu od razu pokazuje tablicę z wynikami.

Szata graficzna i system zostały utworzone tak, by użytkownik nie musiał stać z telefonem w ręku i poświęcać kolejnych 10 minut na odczytywanie otrzymanych informacji. Wiedza na temat szkodliwych składników również nie będzie nam potrzebna. Jeżeli produkt jest dobry pod względem składu, zobaczymy zieloną i uśmiechniętą buźkę. Jeśli jest on neutralny, będzie ona mniej szczęśliwa. W przypadku produktów szkodliwych i nie do końca zdrowych, ujrzymy ją w kolorze pomarańczowym lub czerwonym. Dodatkowo aplikacja podpowie nam czy składnik oznaczony jako E250 jest dobry czy też nie.

Zakupy nigdy dotąd nie były tak proste

Jedynym, co musimy zrobić, to pobrać aplikację i zeskanować produkt. Resztę zrobi za nas sama. Jej prosty styl sprawia, ze bez jakichkolwiek trudności, opanujemy jej działanie. Dzięki temu unikniemy żywności przetworzonej i poprawimy naszą dotychczasową, codzienną dietę. Obecnie ryzyko różnorodnych schorzeń jest tak wysokie, iż warto tłumić je tuż u jego źródła. „Zdrowe zakupy” z pewnością nam pomogą, jednocześnie poprawiając nasze samopoczucie psychiczne oraz fizyczne!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest