Thermomix – urządzenie, które ułatwi Ci życie w kuchni!

Męczy Cię codzienne przesiadywanie w kuchni i przyrządzanie posiłków? Najchętniej chciałbyś żeby ktoś zrobił to za Ciebie? A może po prostu nie masz na to czasu i szukasz czegoś, dzięki czemu miałbyś więcej czasu na odpoczynek i czas wolny? Idealnym pomysłem wydaje się Thermomix – to właśnie nim zajmiemy się w dzisiejszym artykule. Jak wygląda takie urządzenie i jaki jest jego koszt? Czy rzeczywiście działa tak fenomenalnie jak go reklamują, a może to tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto?

Zacznijmy od tego, co to jest Thermomix…

Thermomix jest to urządzenie, które może zastąpić nam wiele innych sprzętów. Waży, miksuje, emulguje, wyrabia ciasto, podgrzewa, gotuje na parze – lista jest naprawdę długa. Posiada bazę przepisów, która wciąż się rozwija, a czynności które musimy wykonać pokazuje krok po kroku na wyświetlaczu. Z jego pomocą można przygotować każde danie.

W Thermomixie możesz zrobić tak naprawdę wszystko – kremy, soki, ciasta, zupy, humus, masło orzechowe, … to wszystko i wiele innych możesz uzyskać korzystając właśnie z tego urządzenia! W Internecie znajdziemy całą gamę przepisów, które uwzględniają Thermomixa.

Zalety Thermomixa

 • Oszczędność czasu  – wykonujesz mniej czynności i nie tracisz czasu na zastanawianie się – na większość wątpliwości odpowiada robot.
 • Prostota – urządzenie mówi co i jak trzeba zrobić, waży, mierzy czas i posiada rozrastającą się bazę przepisów.
 • Ekologia i ekonomia – ogranicza potrzebę korzystania z piekarnika czy kuchenki.
 • Powtarzalność – nie boję się, że potrawa nie wyjdzie. Za każdym razem smakuje tak samo. To istotne dla osób, które nie mają doświadczenia w kuchni.
 • Nabycie w sprzedaży bezpośredniej
 • Wielofunkcyjność – rozdrabnia, gotuje, mieli, wyrabia ciasta, miksuje i jak się go dobrze używa to robi to jak żadne inne.
 • Zajmuje dość mało miejsca
 • Mycie – wszystkie elementy można myć w zmywarce.
 • Wymiana – w razie usterek wszystko jest bardzo szybko i sprawnie wymieniane

Pomimo tych wszystkich pozytywnych stron znajdziemy też niestety parę wad. Umieścimy je także w punktach.

 • Cena – Thermomix kosztuje prawie 5 tysięcy złotych! Można oczywiście zakupić go na raty, jednak nadal nie jest to wydatek, na który każdy może sobie pozwolić.
 • Kopystka czyli dołączona do thermomixa łopatka jest wykonana ze słabego tworzywa. Szybko się strzępi w styczności z ostrymi nożami
 • Według niektórych użytkowników wadą jest także dźwięk wydawany po każdej zakończonej czynności, którą wykonuje Thermomix. Przy częstym, codziennym używaniu może być to irytujące. Producent tłumaczy to bezpieczeństwem i tym, że  możemy wyjść do innego pokoju i przynajmniej dokładnie w odpowiednim czasie nas poinformuje kiedy dodać kolejny składnik czy kiedy zakończył pracę.

Thermomix opinie

Thermomix stał się ostatnio urządzeniem bardzo popularnym, więc możemy zasięgnąć coraz więcej opinii na jego temat. Są one bardzo różne, lecz moim zdaniem, przeważają te pozytywne.
+ „…Nie używam go może codziennie i nie robię w nim wszystkiego, ale życia w kuchni sobie bez niego nie wyobrażam (zastępuje wiele innych sprzętów). Jest jedynym sprzętem, który od tych 20 lat targam ze sobą po różnych stronach kraju i to wiele mówi…
+ „…odkąd go mam trochę rozumiem skąd ta cena. Precyzyjna waga, niezawodne ostrza, kilka różnych akcesoriów, które można myć w zmywarce no i jeszcze ekran dotykowy. Sama bym nie wydała takiej kwoty na sprzęt kuchenny, ale uważam, że skoro zastępuje co najmniej 5 różnych sprzętów to ma prawo być drogi…”
„… dobrze blenduje, dość dobrze ugniata ciasto drożdżowe (ale wygrzebanie tego ciasta z pomiędzy noży skutecznie zniechęca do wykorzystywania go w tym celu), dobrze miele twarde produkty i miesza (ale trzeba uważać, żeby przy okazji nie zamienił wszystkiego w papkę), wg mnie to wszystko co ten sprzęt robi dobrze. Bzdurą jest, że ubije pianę, zetrze ziemniaki, zmieli mięso, pokroi warzywa na zupę albo jeszcze lepiej na sałatkę, czy surówkę…”

To tylko niektóre, znalezione przeze mnie opinie użytkowników Thermomixa. Nie mamy niestety możliwości wypróbowania urządzenia przed jego zakupem, więc pozostaje nam bazowanie na opiniach, reklama na YouTubie oraz rozważenie jego zalet i wad. Czy warto? Właśnie to wszystko zależy od naszych upodobań i czy bez takiego „gadżetu” nie wyobrażamy sobie dalszego funkcjonowania w kuchni.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest