Odchudzanie a rozmiar biustu

Wiele kobiet dąży do utraty wagi. Boją się jednak, że ucierpi na tym wygląd ich piersi, które są ważnym elementem kobiecości. Jaki wpływ na rozmiar piersi ma odchudzanie? Jak dbać o biust, żeby zawsze wyglądał dobrze i na długo zachował jędrność? Przeczytajcie.

Piersi – jak są zbudowane?

Żeby zrozumieć, jak utrata wagi wpływa na rozmiar i wygląd piersi, musimy poznać ich budowę. Piersi leżą na mięśniu piersiowym większym. Są zbudowane z tkanek: gruczołowej, tłuszczowej oraz łącznej. Są też wyposażone w system nerwów oraz naczyń krwionośnych.

Wygląd i rozmiar biustu zależy od stosunku tkanki tłuszczowej do gruczołowej, który jest w dużej mierze uwarunkowany genetycznie. U kobiet, u których przeważa ilość tkanki gruczołowej, biust jest raczej niewielki, natomiast jędrny. Kobiety, których piersi są zbudowane w większości z tkanki tłuszczowej, są zazwyczaj posiadaczkami większych miseczek, które jednak szybciej tracą jędrność.

Odchudzanie – jak wpływa na rozmiar piersi?

Wiemy już, że jednym z głównych budulców piersi jest tkanka tłuszczowa. Odchudzanie z kolei polega na redukcji tej właśnie tkanki. To oznacza, że utrata wagi zawsze będzie się wiązała ze zmianami w rozmiarze i wyglądzie piersi. Nie u wszystkich kobiet jednak, zamiany te będą wyglądać tak samo. Kluczowe znaczenie ma tutaj znów stosunek tkanek gruczołowej i tłuszczowej.
Kobiety, których piersi są zbudowane głównie z tkanki gruczołowej, nie zaobserwują dużych zmian w ich wyglądzie po utracie wagi.

Zdecydowanie bardziej zmienią się piersi zbudowane w większość z tkanki tłuszczowej. Ich posiadaczki po odchudzaniu zaobserwują, że po pierwsze zmniejszył się rozmiar piersi, a po drugie, utraciły one jędrność.

Piersi – jak dbać o nie podczas odchudzania, żeby wyglądały dobrze?

Niezależnie od tego, czy odchudzamy się czy nie, o piersi należy dbać. Jednak w trakcie walki ze zbędnymi kilogramami należy zwrócić na nie szczególną uwagę. Co można zrobić, żeby piersi niezależnie od wagi wyglądały dobrze i były jędrne a ich skóra napięta? Po pierwsze – odpowiednia bielizna. Dopasowany biustonosz to kluczowy element w dążeniu do dobrej kondycji biustu. Kupując stanik warto sięgnąć po pomoc doświadczonej brafitterki. Warto też zakupić odpowiedni stanik sportowy do ćwiczeń. Pozwoli on utrzymać piersi „na swoim miejscu” podczas treningów i pozwoli zapobiec ich opadaniu.

Po drugie – rozsądek. do odchudzania należy podejść z rozsądkiem i pilnować, żeby proces ten nie zachodził zbyt szybko. Odpowiednie tempo pozwoli skórze na adaptację i dzięki temu biust nie straci jędrności tak szybko, jak stałoby się to w przypadku zbyt raptownej utraty wagi.

Po trzecie – odpowiednia pielęgnacja. Skóra biustu i dekoltu jest wyjątkowo cienka i wrażliwa, a więc łatwo traci jędrność i elastyczność. Dlatego też należy poświęcić jej szczególną uwagę i pamiętać o regularnej pielęgnacji. Skutecznym sposobem na ujędrnienie skóry dekoltu są prysznice z użyciem naprzemiennie zimnej i ciepłej wody. Dobre rezultaty przynoszą również regularne masaże. Do masażu warto użyć preparatu przeznaczonego konkretnie do pielęgnacji okolic dekoltu. (O produktach do pielęgnacji biustu pisaliśmy tutaj: https://poradyfit.pl/ranking-top-5-produktow-ujedrniajacych-biust/)

Po czwarte – ćwiczenia. Jak już wiadomo, utrata wagi oraz treningi przyczyniają się do zmniejszenia rozmiaru piersi. Niemniej jednak, odpowiednie ćwiczenia pozwolą je ujędrnić i sprawić, że będą wyglądały świetnie. Dlatego też, podczas treningów, warto przeznaczyć czas właśnie na ćwiczenia dedykowane konkretnie klatce piersiowej.

Więcej o ćwiczeniach, które pomogą ujędrnić piersi możecie przeczytać tutaj: https://poradyfit.pl/cwiczenia-na-jedrne-piersi/
Podsumowując, należy liczyć się z tym, że wraz z utratą niechcianych kilogramów, utracimy także obecny rozmiar biustu. Nie musi to jednak oznaczać, że będzie on źle wyglądał. Aby zachować świetny wygląd biustu, trzeba pamiętać o doborze odpowiedniej bielizny, zachowaniu zdrowego rozsądku podczas odchudzania, regularnej pielęgnacji oraz odpowiednim treningu. Stosując się do tych zasad sprawicie, że będziecie czuły się wspaniale, a Wasz biust będzie wyglądał świetnie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest