Majtki treningowe – czym są i jak je odpowiednio dobrać?

Wszyscy rodzice wiedzą, że początki, kiedy dziecko zostaje bez pieluszki, mogą być dosyć trudne. Mogą zdarzać się wpadki, czasami dziecko zapomni, że nie ma pieluszki albo najzwyczajniej nie zdąży dać znać odpowiednio wcześnie, że potrzebuje skorzystać. Takie rzeczy się zdarzają, ale rodzice na pewno nie powinni się poddawać i wracać do pieluszek. Na czas nauki korzystania z nocnika i toalety można dziecku kupić specjalne majtki treningowe. Zaraz trochę o nich opowiemy.

Majtki treningowe – czym są?

Majtki treningowe są bardzo przydatnym gadżetem, kiedy dziecko przechodzi z pieluszek na zwykłe majtki. Możliwe, że już o nich coś słyszeliście, ale jeżeli nie to już mówimy co to takiego.

Majtki treningowe mogą występować w dwóch wersjach: mogą być zakładane tak jak normalne majtki, ale możemy także znaleźć takie, które zapina się, tak samo, jak pieluszki, są one czymś pomiędzy pieluszką a majtkami. Majtki treningowe posiadają specjalne wkłady, które zatrzymują mocz. Warto jednak dodać, że nie są one nieprzemakalne.

Majtki treningowe – jakie są ich zalety?

Przede wszystkim jest to rzecz, która na pewno w wielu przypadkach może uratować sytuację. Takie majtki sprawdzą się, kiedy dziecko nie zdąży skorzystać albo zapomni, że już nie nosi pieluszki. Założenie majtek treningowych pomoże uniknąć konieczności zmiany całego ubrania oraz mycia podłogi. Będą one również pomocne w nauce tego, że dziecko nie może się już załatwiać jak dotychczas – w pieluszkę.

Majtki treningowe zapobiegają cieknięciu moczu po nogach, jednak dziecko będzie odczuwać wilgoć, a z tego powodu zapewne dyskomfort. Jednak na pewno mocz nie wycieknie na podłogę. Dzięki odczuwanemu dyskomfortowi, dziecko będzie wiedzieć, że zrobiło siku, a tym samym będzie wiedzieć, że majtki to nie miejsce na siku, ponieważ nie będzie czuć się z tym dobrze.

Majtki treningowe – zakres cenowy

Majtki treningowe nie są ogromnie drogie, jednak ich koszt zaczyna się od minimum 20 złotych. Możliwe, że uda nam się znaleźć tańsze, ceny zależą od marki i materiału, z którego są wykonane. Ich ceny mogą sięgać nawet 60 złotych. Majtki treningowe są powszechnie dostępne, znajdziemy je w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych.

Majtki treningowe – jak je odpowiednio dobrać?

Kluczem przy wyborze majtek treningowych jest ich rozmiar. Musimy dobrać odpowiedni majtki, które będą dobrze przylegać, ponieważ jeżeli będą one zbyt luźne, to mocz wycieknie. Majtki treningowe mogą być dla dziecka frajdą. Możemy znaleźć mnóstwo ciekawych wzorów, które zainteresują dziecko, a nawet będą cieszyć, kiedy tylko będzie je zakładać.

Majtki treningowe – opinie

Na pewno jest to bardzo pomocny gadżet, który ułatwi odejście od pieluszek. Jednak wiele rodziców nie decyduje się na ich zakup, ze względu na cenę. Jedna para majtek treningowych nie wystarczy, należy ich kupić więcej, a wtedy cena 30 zł staje się znacznie większa. W zależności od tego ile par postanawiamy zakupić. Majtki treningowe na pewno będą pomocne, ale nie jest to coś, bez czego nie uda nam się przetrwać okresu odpieluszkowania. W końcu kiedyś rodzice radzili sobie bez takich rzeczy.
Ważne są również inne rzeczy, które pomogą nam przejść przez ten okres w życiu dziecka. Oprócz stosowania majtek treningowych warto przede wszystkim oswajać dziecko z nocnikiem i toaletą. Pomoże to uniknąć strachu przed korzystaniem z nich albo buntu. Warto również dziecku wytłumaczyć jak działa toaleta, pokazać spuszczanie wody.

Kolejną rzeczą, którą możemy zrobić, żeby dziecko szybciej przyzwyczaiło się do korzystania z nocnika/toalety to przede wszystkim pokazanie mu, że chodzenie bez pieluchy jest bardzo wygodne. O wiele łatwiej będzie się dziecku poruszać, a zabawa będzie bardziej swobodna. Pomocne będzie również zdejmowanie dziecku pieluchy, żeby wiedziało co w ogóle się z nim dzieje. Pomaga to w zorientowaniu się dzieci, kiedy sikają. Oswajać dziecko z korzystaniem z toalety możemy również poprzez zabawę. Wystarczy, że weźmiemy misia albo lalkę i będziemy sadzać je na nocniku.

Wszystkie te sposoby na pewno pomogą szybciej przebrnąć przez czas odpieluchowania, a majtki treningowe pomogą nam uniknąć całych mokrych ubrań i kałuż moczu na podłodze.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest