Katarzyna Niezgoda – zmiany w życiu pociągnęły za sobą zmiany w odżywianiu

Zrobiła szum medialny, kiedy spotykała się i pojawiała na salonach z Tomaszem Kammelem w 2009roku. Social media nie pozostawiły na niej suchej nitki, krytykując za wygląd i nadmierne kilogramy. Gdy doszło do rozstania, o Katarzynie znacząco ucichło, tylko po to by wrócić do tematu jej wagi w 2017 roku. Niezgoda zmieniła swój wygląd i znacząco schudła. Jak to zrobiła, co jadła i jak teraz ocenia swoją dietę?

Walkę z nadwagą rozpoczęła od …

Jak sama twierdzi od dziecka była “pyzą”, która nie potrafiła utrzymać swojej wagi. Wolała zajmować się innymi, niż poświęcać czas sobie. Mimo wielu sukcesów na tle zawodowym najwięcej emocji wzbudzał jej wygląd, który chętnie krytykowano w mediach. Jej życie znacząco się zmieniło na przestrzeni ostatnich miesięcy. W pewnym momencie powiedziała sobie “dość!”.

Katarzyna Niezgoda swoją prawdziwą transformację zaczęła na początku obecnego roku. Wcześniej, w 2013 roku, udało jej się zgubić 10kg, ale była to zaledwie namiastka tego, co sobie zaplanowała. Wróciła więc do diety 4 lata później. Jak sama wielokrotnie wspomina swoje pierwsze kroki skierowała do dietetyka i lekarzy, tak by oprócz diety włączyć ewentualne leczenie. Jej największym problemem był brak czasu dla siebie i nieumiejętność poświęcenia uwagi sobie samej. Potrzebowała więc wsparcia ze strony bliskich i profesjonalistów, którzy nauczą jej nowych, lepszych nawyków żywieniowych, ale także zmiany w postrzeganiu drogi, którą musiała pokonać.

W wywiadzie dotyczącym jej doświadczenia z dietami wspominała o stosowaniu diet pudełkowych. W jej przypadku okazało się to fiaskiem, bowiem nie znosiła rutyny i powtarzających się naprzemiennie dań.

Wniosek? Kończyło się lodówką zapchaną pudełkami i pustym żołądkiem. Dlatego też, wraz ze swoją dietetyczką ustaliły własny rytm dnia i posiłków. Oprócz tego doszły ćwiczenia, które są idealnym uzupełnieniem profesjonalnej i indywidualnej diety. Wszystkie przepisy uwzględniały jej wykryte nietolerancje pokarmowe. Dzięki temu w ciągu roku udało jej się schudnąć kilkadziesiąt kilogramów.

Jak jest teraz?

Obecnie Niezgoda chętnie eksponuje swoje ciało, często prezentując krótsze i bardziej skąpe stroje na profilach social media. Napisała książkę, na okładce której eksponuje długie nogi , mówiąc iż jej celem jest dodać pewności siebie i zainspirować wiele kobiet w Polsce. Jak sama wielokrotnie powtarza jest odważniejsza i akceptuje swoje ciało dużo bardziej niż kiedyś.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest