Jednodniowa głodówka oczyszczająca

Jednodniowa głodówka jest doskonałą formą stopniowej detoksykacji organizmu. Daje czas na regenerację układu trawiennego, choć całkowita odnowa jest możliwa jedynie przy długoterminowym utrzymaniu postu. Obie formy pomagają złagodzić następujące objawy: bezsenność lub zaburzenia snu, brak energii, bóle głowy, obrzęki, problemy trawienne oraz kłopoty z cerą.

O czym muszę pamiętać?

  1. Jeśli decydujesz się na jednodniową głodówkę, pamiętaj o podstawowych zasadach, które sprawią, że będzie ona w pełni bezpieczna dla Twojego organizmu:
    Wypij przynajmniej 2,5 litra niegazowanej wody, by uzupełnić elektrolity w organizmie.
  2. Nie pij soków, ponieważ zawierają węglowodany utrudniające osiągnięcie zamierzonego efektu.
  3. Oszczędzaj się – wysiłek taki jak bieganie czy ćwiczenia na siłowni jest niewskazany.
  4. Nie podejmuj głodówki jednodniowej częściej niż raz na dwa tygodnie. Unikaj jej również w czasie miesiączki, gdy czujesz osłabienie i w czasie przesilenia wiosennego.

Głodówka nie jest wskazana dla osób z zaawansowaną cukrzycą, kobiet w ciąży, dzieci i osób cierpiących na niedowagę. W pozostałych przypadkach pomoże w usuwaniu zbędnych resztek pożywienia z organizmu oraz usprawni działanie układu pokarmowego.
Podobnie jak większość diet leczniczych nie sprawdzi się w walce z nadwagą, ponieważ nie służy zrzucaniu zbędnych kilogramów. Usunie jednak część toksyn i szkodliwych substancji z naszych jelit, co z pewnością wspomoże proces odchudzania. Jakiekolwiek zmiany w wadze dnia następnego wiążą się z utratą wody, nie ze spaleniem tkanki tłuszczowej.

Czy potrzebne jest odpowiednie przygotowanie?

Zaleca się odstawienie słodyczy i alkoholu przed rozpoczęciem głodówki. Można także pić zioła. Dzień po głodówce nie powinniśmy natomiast przeciążać organizmu, „uzupełniając zapasy”. Utrzymywanie odpowiedniej i zbilansowanej diety pozwoli uniknąć doznania przez organizm szoku. Po wakacyjnym grillu dzień głodówki nikomu nie zaszkodzi.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest