Jednodniowa głodówka oczyszczająca

Dodano: 20.08.2017 19:08
Aktualizowano: 11.01.2018 22:09
Udostępnij

Jednodniowa głodówka jest doskonałą formą stopniowej detoksykacji organizmu. Daje czas na regenerację układu trawiennego, choć całkowita odnowa jest możliwa jedynie przy długoterminowym utrzymaniu postu. Obie formy pomagają złagodzić następujące objawy: bezsenność lub zaburzenia snu, brak energii, bóle głowy, obrzęki, problemy trawienne oraz kłopoty z cerą.

O czym muszę pamiętać?

  1. Jeśli decydujesz się na jednodniową głodówkę, pamiętaj o podstawowych zasadach, które sprawią, że będzie ona w pełni bezpieczna dla Twojego organizmu:
    Wypij przynajmniej 2,5 litra niegazowanej wody, by uzupełnić elektrolity w organizmie.
  2. Nie pij soków, ponieważ zawierają węglowodany utrudniające osiągnięcie zamierzonego efektu.
  3. Oszczędzaj się – wysiłek taki jak bieganie czy ćwiczenia na siłowni jest niewskazany.
  4. Nie podejmuj głodówki jednodniowej częściej niż raz na dwa tygodnie. Unikaj jej również w czasie miesiączki, gdy czujesz osłabienie i w czasie przesilenia wiosennego.

Głodówka nie jest wskazana dla osób z zaawansowaną cukrzycą, kobiet w ciąży, dzieci i osób cierpiących na niedowagę. W pozostałych przypadkach pomoże w usuwaniu zbędnych resztek pożywienia z organizmu oraz usprawni działanie układu pokarmowego.
Podobnie jak większość diet leczniczych nie sprawdzi się w walce z nadwagą, ponieważ nie służy zrzucaniu zbędnych kilogramów. Usunie jednak część toksyn i szkodliwych substancji z naszych jelit, co z pewnością wspomoże proces odchudzania. Jakiekolwiek zmiany w wadze dnia następnego wiążą się z utratą wody, nie ze spaleniem tkanki tłuszczowej.

Czy potrzebne jest odpowiednie przygotowanie?

Zaleca się odstawienie słodyczy i alkoholu przed rozpoczęciem głodówki. Można także pić zioła. Dzień po głodówce nie powinniśmy natomiast przeciążać organizmu, „uzupełniając zapasy”. Utrzymywanie odpowiedniej i zbilansowanej diety pozwoli uniknąć doznania przez organizm szoku. Po wakacyjnym grillu dzień głodówki nikomu nie zaszkodzi.

Zostaw komentarz
Odpowiedź na komentarz użytkownika

Zobacz również

Korzyści płynące z suplementacji białka dla sportowców

06 stycznia 2022

Budowanie masy mięśniowej i idealnej sylwetki jest długotrwałym procesem. Aktywność fizyczna oraz stosowanie odpowiedniej diety połączona z mnóstwem wyrzeczeń i samodyscypliną są czynnikami, które po pewnym czasie pomagają osiągnąć wymarzony efekt. N...więcej

Jak schudnąć po świętach? Skuteczne sposoby na szybki powrót do formy

19 grudnia 2021

Święta są czasem, w trakcie którego spożywa się wysokokaloryczne posiłki. Nietrudno wtedy o przybranie na wadze. Zwykle Boże Narodzenie wiąże się z kilkoma dniami spędzonymi przy stole. Jak schudnąć po świętach? Co zrobić, by skutecznie i szybko zgub...więcej

Produkty dietetyczne, na które warto zwrócić uwagę

07 grudnia 2021

Zmagasz się z nietolerancją glutenu? Cierpisz na cukrzycę? Chcesz wyeliminować z diety mięso i produkty odzwierzęce? A może po prostu zamierzasz zacząć zdrowo się odżywiać? W takim razie warto zwrócić uwagę na żywność dietetyczną. W sklepach można zn...więcej

Rosnące zainteresowanie dietą pudełkową

07 grudnia 2021

Zdrowe żywienie wzbudza bardzo duże zainteresowanie i okazuje się, że wiele osób zastanawia się nad tym jak może zmienić swoje żywienie i zacząć odżywiać się w racjonalny sposób. Zadanie to nie należy do łatwych, a problemem bardzo często jest czas j...więcej